Малозабезпечені родини на сьогодні не рідкість. Часто видатки сім’ї значно перевищують доходи. Таким чином, для таких категорій населення передбачена допомога з боку держави. Хто на неї може претендувати, що для цього слід зробити – далі в статті.

Малозабезпечені родини. Як отримати державну допомогу?

Допомогти можуть, але не всім. Тим же, хто планує залишатись в Україні та має сумарний сімейний дохід менший за прожитковий мінімум. Останнє ж залежить від держбюджету та економічного стану країни. На початок 2018 року це 1700 гривень.

На соцвиплати можуть претендувати такі родичі з малозабезпечених сімей:

  • глава родини — мужчина;
  • його дружина;
  • власні діти чи усиновлені, взяті під опіку неповнолітні, або ж повнолітні, які ще вчаться на стаціонарі;
  • непрацездатні батьки чоловіка чи дружини.

До малозабезпечених держава відносить і чоловіка та жінку, які не в шлюбі, проте живуть разом, виховуючи спільну дитину. Крім того, на допомогу можуть розраховувати й особи з інвалідністю 1 групи та доглядальник.

Кому можуть відмовити?

Соціальну допомогу не призначать у 2018 році тим, хто за рік здійснював дорогі покупки (нерухомість, авто тощо). Сюди ж відносять і працездатних повнолітніх осіб, які більше 3 місяців сидять без роботи. До того ж, не числяться в обліку біржі, не навчаються, не несуть строкової служби й т. д. А також ті родини, що мають приховані доходи (не вказані в декларації). Наприклад, один із членів родини отримує аліменти, гроші від оренди житла, дивіденди.

Малозабезпечені родини. Скільки платитимуть?

На дорослих (мати, батько, бабуся, дідусь) передбачені 336 гривень. Для дітей від народження до 6 років – 1151,76 гривні мінімум. Неповнолітні та повнолітні (до 23 років за умови навчання) отримують 1435,65 гривні.

Отримана щомісячна сума становить різницю між гарантованим мінімумом та реальними доходами. До отриманих грошей слід додати й суму допомоги на кожного із неповнолітніх членів сім’ї. До 13-річного віку — це 250 гривень, до 18 років — 500 гривень.

Куди звертатись за допомогою?

Слід іти до органів управління соціального захисту/органів місцевого самоврядування. Там написати заяву-прохання про призначення допомоги. Крім того, слід подати такі документи:

  • паспорт +копію паспортів інших членів сім’ї;
  • свідоцтва про народження неповнолітніх дітей;
  • за необхідності документи про перебування на строковій службі чи на стаціонарному навчанні;
  • довідку про кількість членів у родині;
  • довідку про доходи;
  • декларацію про майно, документи на нерухомість.

Варто знати, що комісія, яка вирішуватиме це питання, може в будь-який момент заявитися до родини та перевірити умови проживання. Разом з тим, надіслати запити до податкової.

Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Сімейне право.

Малозабезпечені родини: яка допомога таким сім’ям у 2018-му?