Ліцензування підприємницької діяльності – процедура, що передбачає ряд процесів, подання відповідних документів, а також підтвердження їхньої достовірності та відповідності реальним умовам.
Спеціального дозволу потребує та діяльність, що може впливати на здоров’я громадян, довкілля та суспільство. Таким спеціальним дозволом є ліцензія. Ліцензуванню підлягає визначений перелік видів діяльності. Стаття подає такий список, деякі його пункти, про це – далі.
Для отримання ліцензії необхідно подати заяву до спеціального органу. Фізичні особи повинні вказати у ній свої паспортні дані, місце проживання та ідентифікаційний номер.
А юридичні особи повинні надати дані підприємства, його назву, відомості про його форму та місце розташування, реквізити банківських рахунків. До того ж треба вказати той вид діяльності, що ліцензується. Та вказати вид ліцензії, на яку претендуєте.
Ще є ряд потрібних документів – документи про рівень освіти, підтвердження оплати ліцензії, свідоцтво про державну реєстрацію.
Межі терміну дії ліцензії вказує орган, що її видає, проте такий термін не може бути меншим за три роки. Спеціальний орган може також продовжити термін дії ліцензії, анулювати її чи призупинити її дію на деякий час.
Анулювання ліцензії має здійснюватися на законних підставах. Причиною анулювання можуть стати такі події: документи на отримання ліцензії містять недостовірні факти, державну реєстрацію суб’єкта господарювання скасовано, безперервне порушення умов ліцензії.
Але рішення про анулювання ліцензії можна оскаржити в судовому порядку.
Є види діяльності, які не можна провадити без ліцензування. Їхній перелік подаємо далі:
- Пошук корисних копалин;
- Видобування дорогоцінних металів;
- Виробництво таких металів;
- Торгівля та створення лікарських засобів;
- Виробництво препаратів для лікування тварин, торгівля такими ліками;
- Виробництво хімікатів та пестицидів, торгівля ними;
- Дії, пов’язані з голографічними захисними елементами – їхнє ввезення, виробництво та збут;
- Виготовлення, друк бланків для документів звітності, цінних паперів;
- Перевезення нафти, природного газу, маніпуляції з його розподілом;
- Централізоване водопостачання;
- Користування рослинами із наркотичними властивостями у промислових цілях;
- Медична практика (в тому числі і ветеринарна);
- Діяльність, пов’язана із гральними автоматами та лотереєю;
- Діяльність, пов’язана із будівництвом;
- Послуги транспортного характеру, перевезення пасажирів чи вантажу різними видами транспорту;
- Охорона власності, об’єктів та осіб;
- Туристична діяльність – агентства та туристичні оператори;
- Діяльність, пов’язана із торгами землею, землеустроєм;
- Діяльність, що передбачає посередництво у працевлаштуванні за кордоном;
Також є інші сфери, для яких ліцензія необхідна. Але ми подали лише частину списку, ті види діяльності, що частіше трапляються і активніше використовуються.
А для того, щоб у вас не виникало сумнівів, щоб вашу ліцензію підтвердили та не анулювали, радимо мати справу із професіоналами. Працівники проекту «Ваш юрист» нададуть потрібні консультації, повідомлять про потрібні документи та зроблять все, щоб ви отримали ліцензію швидко та без затримок.