Існує такий державний механізм, що може перевірити якість і безпеку перевезень громадян транспортом. Він має назву ліцензування пасажирських перевезень.
Як і ті види діяльності, що потребують ліцензування, перевезення пасажирів повинне відповідати ліцензійним умовам. Та, звісно, отримати ліцензію для провадження своєї діяльності. Це стосується як перевезень по Україні, так і міжнародних. Способи здійснення цього виду діяльності: легкове авто, таксі чи автобус.
Орган ліцензування для даного виду діяльності – це Державна служба України з безпеки на транспорті. Проте перед тим, як звернутися до нього, потрібно перевірити свою готовність, а саме визначити, чи відповідаєте ви наступним умовам. По-перше, перевізник повинен володіти достатньою матеріальною базою. По-друге, треба подбати про транспорт – він може бути власним або ж орендованим. По-третє, звернути увагу на кваліфікації працівників. Йдеться не тільки про водіїв, а й про людей, що відповідають за технічну сторону процесу. А також про медиків, що зобов’язані постійно перевіряти стан здоров’я водіїв. Усі вимоги до працівників зазначені у ліцензійних умовах і пов’язані насамперед із видом транспорту, на якому відбуваються перевезення. По-четверте, потрібно зважати і на досвід роботи ліцензіата. Адже, наприклад, для того, щоб мати право здійснювати міжнародні перевезення, треба отримати трирічний досвід роботи в Україні.
Якщо всі ці умови виконані, то треба подати в орган ліцензування заяву і супровідні документи. А також підтвердження наявності матеріальної бази, технічного забезпечення, відомості про рівень освіти та кваліфікацію працівників, трудові договори з ними, інформацію про транспортні засоби, що будуть задіяні, їхню реєстрацію та страхування. Якщо вашим транспортом буде таксі, то є окрема форма, яку треба заповнити, вказавши дані про спеціальне обладнання.
Інформація про усі потрібні документи та вимоги до їхнього оформлення містяться у ліцензійних умовах.
Тому важливо дуже уважно прочитати їх і виконати. Пам’ятайте, що орган ліцензування не може вимагати від вас сторонніх документів, тих, що не вказані у переліку.
Оплата вартості ліцензії відбувається після прийняття відповідного рішення органом ліцензування. Термін оплати визначається десятьма днями з моменту отримання відповіді на заяву. Важливо знати, що сума, яку доведеться сплатити, дорівнює мінімальній заробітній платі.
А от питання терміну дії ліцензії тут має свої особливості. Адже, як ми знаємо, ліцензію видають щонайменше на три роки, її можна продовжити далі. Але ліцензія на пасажирські перевезення має необмежений термін дії.
Для одержання детальної інформації та за можливістю подальшого консультування звертайтеся до проекту «Ваш юрист». Там ви отримаєте належну правову допомогу, адже фахівці не просто знають теоретичні аспекти ліцензування, а й мають значний досвід роботи та практику в таких справах. Тому з питаннями щодо отримання ліцензії звертайтеся до юристів і отримайте компетентне пояснення.