Ліцензуванню підлягають різні види діяльності, серед них і медична практика. Якщо провадити її без отримання ліцензії, то можна понести цивільно-правову, адміністративні і навіть кримінальну відповідальність.

Ліцензійні умови передбачають вимоги до медичної практики. Їх можна згрупувати, виділивши основні речі, щодо яких створюються вимоги. Наприклад, щодо приміщень, обладнаних для провадження медичної практики, для персоналу, що її виконує, та обладнання, яким користуються. Таким чином, існують окремі накази, що регулюють кожну з цих вимог.

Відомості про такі аспекти роботи треба подавати для отримання ліцензії. Важливо знати, що неправдиві факти про приміщення, персонал чи обладнання, призведуть до адміністративної відповідальності особи.

Основи законодавства України про охорону здоров’я вказують на те, що медичну допомогу надають професійні медичні працівники закладів охорони здоров’я. Вони забезпечують лікування із ліцензією.

Суб’єкт, що хоче провадити медичну практику, повинен визначитися із формою – він може створити заклад охорони здоров’я при створеній юридичній особі або ж отримати статус фізичної особи-підприємця.

Тут важливо пам’ятати і про різні умови, що передбачає такий вибір. Йдеться про найманих працівників – лікарів, операції, що плануються, кваліфікацію тих, хто працює.

Заява на отримання ліцензії для провадження медичної практики вимагає певних документів та відомостей. Отже, до ліцензійної комісії подають заяву (форма її визначена) та інформацію про матеріальну базу, персонал, його кваліфікацію.

На основі поданих документів створюється спеціальна ліцензійна справа. Через десять робочих днів рішення по цій справі має бути готове. Тоді ліцензію або видають, або відмовляють. Причинами відмови може стати неправильне оформлення документів, недостовірні дані, що подаються, помилки чи неточності у формулюваннях.

Після позитивного рішення потрібно сплатити вартість ліцензії. А квитанцію про оплату передати до ліцензійної комісії. Якщо ж плата не проведена протягом десяти днів, то рішення про видачу ліцензії буде анульовано.

Уже з початку 2017-го року ліцензії не потребують друкування. Просто вноситься спеціальний запис до ЄДР. Там і вказується вид діяльності, за яким отримано ліцензію, інформація про ліцензіата, зокрема про засоби провадження діяльності та місця. До такого запису можуть вноситися зміни, якщо змінюються дані ліцензіата. Можуть вноситися відомості про анулювання ліцензії та її підстави.

Юридична допомога у таких питаннях ніколи не буває зайвою. Проект «Ваш юрист» зможе допомогти вам вирішити складні питання, що пов’язані із отриманням ліцензії, поданням документів. Складність ще й у тому, що, до прикладу, відомості, що подаються разом із заявою не мають чітких норм написання, а тому може відбуватися плутання, або ж ліцензійній комісії може не сподобатися якесь формулювання чи відомості будуть вважатися недостатньо розкритими. У будь-якому разі – звертайтеся до фахівців. це полегшить вам завдання і надасть упевненості, що ваша справа у надійних руках.

 

Ліцензія і медична практика: вимоги, аспекти, заява