Купівля квартири – Ваша мрія. Ви назбирали грошей та займаєтесь пошуком, але хочете зробити це “напряму”, тобто купити у власника. З чого почати та на що варто звернути увагу – далі.

Квартира без посередників. Ризики

Спершу Ви починаєте зі знайомих. Питаєте у тих, хто купував квартири такого типу раніше. Однак при цьому варто враховувати, що ціни змінюються щомісяця. Цінова політика залежить і від району, в якому Ви прагнете жити. Житло, яке ближче до центру – дорожче.

Нині існує безліч сайтів із оголошеннями з продажу квартир. Краще шукати знову ж таки на перевірених. І то професійні шахраї можуть підловити Вас у несподіваний момент. Тому вибір за Вами: чи самостійно шукати, чи звернутися до агенств. Отож найпоширенішими ризиками є:

  1. договір купівлі виявився недійсним;
  2. у квартирі є зареєстровані жителі, їх же виселити неможливо;
  3. проблеми із завдатком тощо.

Необхідно перевірити документи на квартиру, виписки з Єдиного держреєстру прав на нерухомість та угод з ним. Далі встановити, чи є в квартирі зареєстровані громадяни. Також зібрати відомості про дієздатність учасників попередніх угод з квартирою, загалом і саму історію (має насторожити, коли квартира за короткий термін продавалася декілька разів).

Ще одним не менш важливих ризиком є Ваше хвилювання. Так, звучить може й дивно, але коли Ви знаходитеся у нотаріуса та підписуєте важливий документ, необхідно мати холодний розум та сприйняття реальності. Для того, аби не наробити помилок, краще взяти когось із собою. Це можуть бути як родичі, так і спеціалісти.

Інформація, яку можуть приховувати:

  • Власник” ще не означає на 100 %, що там не працюють посередники. Нерідко господарі закладають комісійні ріелтора у ціну квартири. Виходячи з цього, житло дорожче. Ці ж приховані комісійні покупець оплачує. А натомість – жодних послуг.
  • “Посередників прохання не турбувати”. У деяких випадках говорить сам посередник.
  • “Знаходиться у хорошому стані”. Тут просто необхідна перевірка.
  • Можливий торг“. Якщо Ви натрапили на ці слова, при телефонній розмові варто уточнити цей момент. Тобто почніть торгуватися. Зазвичай, люди по той бік розраховують на те, що Ви, витративши час, на місці не схочете цього робити.

Чи можливо заощадити?

Що ж, варто спробувати. Для початку згадайте про торг. Багато господарів самі розуміють, що ціну вони поставили зависоку. Ви ж цього моменту не пропустіть. Застосовуйте наполегливість і обізнаність.

Менша площа – менша вартість.

Квартири в будинках без ліфта, починаючи з 4-го поверху продаються важче. Тому і коштують, як правило, дешевше.

Ціна залежить від району, розташування, можливо транспортної розв’язки.

Квартири в панельних будинках мають меншу вартість.

Якщо Ви маєте невелику суму на купівлю квартири, то не варто ставити жорсткі вимоги. Ваші пошуки можуть затягнутися надовго.

Знайшли квартиру. Що робити далі?

Договір завдатку

Власнику аванс потрібен для того, аби підготувати документи, іншими словами – привести їх у відповідний порядок. Для початку може бути достатньо 500-1500 у.о. завдатку. Така сума може показати, що Ви дійсно плануєте купити цю квартиру. Якщо це аванс, то сума буде значно вищою – від 3000 у.о. (близько 5% вартості квартири). До того, як підписати угоду, сторонам треба узгодити всі моменти та можливі нюанси. Саму ж угоду можна закрити у той же день. Натомість підписати основний договір купівлі-продажу. Наступний крок – документи для реєстрації про перехід квартири у Ваші руки.

Тут необхідно бути уважним. Важливо знати, з ким маєте справу. Аферисти ж не сплять, вони називаються інформаційними агенствами й легко можуть видурити гроші. Найпопулярніша схема – Ви оплатили певну суму, шахраї зникають, а квартиру насправді ніхто не продає.

Важливі моменти

Як уже зазначалося, сторони обговорюють питання на початковому етапі, коли вноситься завдаток.

Ви приїхали подивитися на квартиру і Вам вона припала до душі. Більше того, Ви не можете стримати своєї радості. Однак цього робити не варто, необхідно з холодним розумом співвіднести всі “за” і “проти”. Якщо Ви будете вихваляти квартиру, господар подумає, що Ви готові на всі умови, аби її купити.

Отже, якщо Вам сподобалося певне житло, а ціна на нього адекватна, не відтягуйте. З іншого боку й поспішати не слід.

Інформацію про консультування, Ви можете отримати на сайті.

Квартира без посередників: про що треба знати перед купівлею