Купівля-продаж нових і б/у авто має ряд правових нюансів. Зокрема, укладення договору, оформлення генеральної довіреності з розпискою. Як правильно оформити машину з салону та б/у, які переваги та ризики кожного способу – далі в статті.

Купівля-продаж нових і б/у авто. Машина з салону

Надійний і безпечний спосіб придбати транспорт – це безумовно салон. Адже волокіта з документами лягає на плечі дилера. Коли Ви зібрались все-таки купувати новеньке авто, то в першу чергу слід визначитись із автосалоном. Далі з’ясувати, яку він має репутацію – вивчити відгуки клієнтів.

Авто з салону краще купувати в кінці року чи на початку наступного. Зазвичай, це період знижок – 10-20%.

Процес купівлі нового авто

Складання та підписання договору купівлі-продажу – основа процедури. Більшість салонів має стандартні договори. Тому перш, ніж підписувати документи, варто їх уважно вивчити. Зокрема, договір повинен мати такі пункти:

  • строки поставки авто;
  • сума авансу та повернення (якщо клієнт відмовляється від покупки);
  • повністю вказана модифікація моделі.

Як оформити?

Купуючи нове авто, необхідно його зареєструвати в сервісному центрі МВС. Для цього потрібний пакет документів:

  • договір, де є печатка продавця;
  • ІПН;
  • паспорт;
  • квитанція щодо сплати за реєстрацію та комплекту номерних знаків.

У свою чергу, працівники сервісного центру, видають реєстраційне свідоцтво (техпаспорт). А також комплект номерних знаків. А після того, як авто зареєстрували, протягом 3 днів необхідно оформити обов’язкову страховку (ОСАГО).

Перевірка авто. На що звернути увагу?

Перше правило – не підписувати жодних документів, поки не перевірили, чи якісне авто. Особливо уважним слід бути у таких речах, як:

  • комплектація машини, чи цілісне лакофарбоване покриття;
  • як працюють замки та всі системи авто (склопідйомники, ремені безпеки тощо);
  • чи справні світлові прилади (ближнє та дальнє світло, габаритні вогні);
  • робота двигуна, який рівень рідини в бачках і рівень масла тощо.

Б/у автомобіль

Купити чи продати вживані авто зручно через посередників (перекупників). А також за допомогою автомобільних сайтів. На них можна знайти машину не лише з України, а й з Європи. Найчастіше нерозмитнені авто з Польщі, Литви, Латвії, Німеччини, Угорщини, Болгарії, Словаччини, Румунії тощо.

Оформлення покупки авто з пробігом

Процедура придбання б/у машин в Україні є різною. Зокрема, можна:

  • скласти договір купівлі-продажу через нотаріус;
  • оформити договір за допомогою комісійного магазину;
  • виписати нотаріальну генеральну довіреність;
  • укласти договір в сервісному центрі МВС.

Покупка б/у машини за договором

Самий надійний спосіб – укласти договір купівлі-продажу у приватному чи державному нотаріусі. А щоб переоформити права власності на транспорт, не потрібно знімати авто з обліку.

Основна перевага, коли є нотаріальне посвідчення – гарантія безпеки. Адже в нотаріусі перевіряють документи та відсутність обтяжень на авто.

Автомобіль за дорученням

Якщо оформити генеральну довіреність, то можна виграти з боку економії. До того ж, це зекономить і час. Але істотним недоліком є ненадання прав власності. А також ймовірність ризиків у зв’язку з відкликанням довіреності.

Що стосується комісійного магазину, договір купівлі-продажу оформлюється за Порядком оптової та роздрібної торгівлі транспортами.

Які податки (б/у авто)?

Після того, як ввели податок на перші продажі вживаних авто в Україні, єдиним способом уникнути оподаткування є генеральна довіреність на авто. Разом з тим, оформлення угоди без перереєстрації авто та нотаріусу. Краще не купувати б/у автомобіль за техпаспортом. Адже господар може легко обманути.

При повторній реалізації ТЗ поточного року, продати вантажне авто, автобус, причеп чи тягач можна, сплативши податкову ставку у 5% від вартості.

Як перереєструвати авто?

Переоформити права власності на авто в 2018-му можна за допомогою сервісного центру МВС. При цьому сторони складають договір купівлі-продажу індивідуально. Угоду оформляють в присутності працівника центру і засвідчують печаткою. Далі – перереєстрація на нового господаря.

Система trade in. Як обміняти авто?

За допомогою цієї системи можна обміняти своє старе авто на нове з салону чи з пробігом.

Перевагами програми trade-in є:

  1. юридично чиста угода (офіційні дилери);
  2. зекономить час, бо продати чи купити машину можна в одному салоні;
  3. отримати знижку на нове авто;
  4. можна оформити кредит (суму за б/у авто зараховують у початковий внесок).

Недоліками є:

  1. у салоні віднімають витрати на продаж машини з пробігом;
  2. система trade-in пропонує обмежений вибір авто (купівля нової машини можлива лише в одному салоні, тобто там, де обмін).

Якщо Вам необхідна юридична підтримка в питанні Купівля-продаж нових і б/у авто, інформацію щодо консультування Ви можете знайти на сторінці Складання договорів.

 

Купівля-продаж нових і б/у авто: процедура оформлення, ризики