Вже мабуть нікого не здивує той факт, що існують інтернет-шахраї. Операції, які проводяться за допомогою мережі під їхнім пильним наглядом. Хтось із ними не стикався, а дехто добре знає, як вони працюють. При чому усвідомлення приходить не одразу. Так само і розуміння того, як можна було потрапити на гачок. У нашій статті – шахрайська схема, пов’язана з Приват24, чому банк стягує гроші з Вас, коли ви до кредиту не причетні, як захиститися від набридливих кредиторів і довести свою правоту.
Кредитний борг стягувати незаконно, якщо гроші взяли шахраї
Для того, щоб користуватись інтернет-банкінгом Приват24 необхідно прив’язати свій фінансовий номер. Далі – створити емейл і пароль для входу. Інтернет-шахраї, які дізнаються відповідний номер викрадають кошти, беруть товари в кредит.
Про цю проблему банки знають добре і намагаються боротися. Для цього вводять додаткові вимоги для входу. Проте це не заважає шахраям і далі дурити людей.
Шахрайська схема
Найперше, що роблять шахраї – дізнаються телефонний номер, який вказаний для користування Приват24. Своїй жертві поповнюють рахунок або ж здійснюють декілька дзвінків. Далі – йдуть у центр обслуговування й просять відновити сім-карту. Оператора запевняють, що картку втратили та на його вимогу вказують дати й суми останніх поповнень і номери, на які останнім часом телефонували (самі ж).
Таким чином у шахраїв сім-карта вже на руках. На Вашому телефоні висвітить, що немає мережі. А в цей час шахраї вже знімають гроші через Приват24. Більше того, набирають кредитів.
Лише через певний проміжок часу до людини дійде, що її обікрали. Йде до банку, розповідає цю історію, натомість – працівники банку заспокоюють, що все вирішать і просять написати заяву. Жертва шахраїв чекає на відповідь, її ж немає. Проходить 2 роки і Ви бачите, що відповідь все-таки є. Проте…. позовна. Вам нарахували пеню, надмірні відсотки та інші штрафні санкції та ласкаво просять до суду.
У багатьох випадках, якщо людина сама займається цією справою – перемагає банк. Як мінімум це через те, що докази зібрати дуже складно, не кажучи вже про підтримку. Так чи інакше, позов від банку не повинен лякати. Ви ж то знаєте, що справа рук шахраїв. Тому для ефективного й позитивного результату на Вашу користь, краще заручитися підтримкою адвоката. Він зможе зібрати необхідні докази, аби довести, що кредит не Ваш.
До прикладу, це можуть бути документи, які підтвердять, що Ви перебували в іншому місті, щодо перевипуску сім-карти, що заявляли правоохоронцям і банку про шахрайство.
Коли ж за такою схемою шахраї викрали особисті кошти, то за допомогою вищезазначених доказів до суду будете звертатись Ви.
Загалом, докази краще збирати з моменту виявлення шахрайства, бо потім це зробити стане важче.
Порядок дій, якщо вирішили захищатися самостійно
Найперше, що треба зробити це подзвонити в банк і дізнатися номер за яким зареєстроване Ваше звернення, зберегти.
Далі якнайшвидше звернутися до банку, написавши листа, а копію з відміткою про отримання залишити собі.
Потім слід звернутися в поліцію та заявити про злочин. Варто зберегти копію звернення чи талон, який видають правоохоронці.
Відповіді банку також слід зберігати (у т. ч. електронна переписка).
Ви можете звернутися до мобільного оператора з проханням отримати інформацію щодо факту перевипуску сім-карти, дату та місце. Навіть при відмові зберегти письмову заяву зі зверненням.
Необхідно згадати, де сім-карта “потухла” (відпочинок, відрядження, інше місце. Відповідно, зібрати підтверджувальні документи.
Телефонні розмови з банком також варто записувати. Нерідко співробітники добре знають, що гроші позичали не Ви, проте продовжують ставити вимоги Вам.
У разі крадіжки кредитних коштів, слід вимагати від банку поновлення кредитного ліміту. Таким чином, зупинити подальше списання грошей і нарахування штрафів.
Аргументувати це можна доказами, які вже є у Вас на руках. Проте працівникам банку слід надавати лише копії документів.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Захист інтересів боржників.