За статтею 14 пункту 15 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, військовослужбовці мають право на кредитні канікули. Передбачено це від початку та до закінчення особливого періоду. Проте тут є свої нюанси. Зокрема, те, що хоче сам банк і те, що прописано в українському законодавстві. Детальніше про відстрочку – далі.

Кредитні канікули. Відстрочка для військовослужбовця – нюанси

Разом із оформленням банківського кредитного договору з’являються і зобов’язання. Це – своєчасна та за встановленим графіком і строками сплата певної суми грошей. Подивіться договір, радять експерти, можливо в ньому є розділ “Порядку внесення змін, доповнень і розірвання документу”?

Коли так, то потрібно невідкладно прийти до банку та повідомити, що склалися обставини, через які Ви змушені затримати внесення кредитної плати. Для військовослужбовця доказом послугує повістка з військкомату.

Таким чином, це стане підставою для того, аби внести зміни та доповнити кредитний договір. Разом з тим, і домовленістю з банком про відстрочку.

Якщо ж у Вас немає на руках договору чи не прописані відповідні умови – це не є приводом для паніки. Повірте, і в Ваших і в банківських інтересах домовитись. Аби врегулювати ситуацію, можна написати заяву, де вказати конкретні обставини. До неї обов’язково додати документи, що їх підтверджують.

Отож питання стосовно відстрочення внесення платежів за договором кредитування вирішується шляхом перемовин між боржником і банком. В успішному результаті укладається додатковий договір. А строки відстрочки визначаються банківською установою.

Кредитні канікули. Які документи можуть знадобитись для призовника-боржника?

Це:

  • паспорт громадянина України;
  • ІПН;
  • підтвердження пільгового статусу (копія військквитка, де відмічений призов або мобілізація, дата) й т.д.;
  • довіреність, яка завірена нотаріусом;
  • клопотання (заява) з переліком вимог (напр., зупинення нарахування штрафних санкцій; процентів; відміна раніше нарахованих процентів). При цьому слід наполегливо просити на офіційному прийнятті та реєстрації, як вхідного документу.

Відповідь повинні надати впродовж 30 діб з дня отримання звернення. У разі незадоволеної – варто звернутися до Національного банку України та заявити про порушення. Як правило, з боку останнього це швидка реакція. При цьому Нацбанк збирає всю інформацію про кредити військовослужбовців і мобілізованих та надсилає запит до банка-порушника. Коли ж і це не допомагає вирішити питання, слід іти до суду.

За законом, банкам не обов’язково проводити реструктуризацію (змінювати чи переносити кредитні строки) кредитів АТОвців. Проте Нацбанк рекомендує комерційним банкам максимально мінімізовувати негативні наслідки у питаннях із непогашеними кредитами. Таким чином, військовослужбовцеві варто поцікавитись, чи є в банківській установі програма лояльності, реструктуризації боргу.
Крім того, на сайтах багатьох банків розміщена необхідна інформація з приводу військових пільг і так званих кредитних канікул.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.
Кредитні канікули: як військовослужбовцям отримати відстрочку?