Камери відеоспостереження на вулицях Києва – це підвищення рівня безпеки чи втручання в особистий простір? Яким чином організована система відеоспостереження та наскільки захищеними є її дані – далі в статті.

Камери відеоспостереження. На що розрахований проект?

7 тисяч камер зовнішнього відеоспостереження вже розмістили в столичних районах. Закріплені вони, в основному, в місцях масового скупчення людей і на об’єктах соціально-культурного побуту. А також на зупинках громадського транспорту, на перехрестях, мостах, на територіях шкіл, лікарень та інших комунальних закладів.

На сьогодні ж камери вже є на двох станціях київського метрополітену. Оснащення інших поки в перспективі.

Ініціатором проекту виступив голова КМДА разом із робочою групою та представниками столичної Нацполіції. За словами директора Департаменту IT КМДА Юрія Назарова, всі камери абсолютно різнотипові та різнофункціональні:

“Є камери, що розпізнають номери, обличчя, обертаються на 360°. Є й роботозовані, які дають можливості збільшувати чи зменшувати зображення. По-перше, це безпека в нашому місті. По-друге, це контроль над комунальними службами – ремонт і прокладання доріг, прибирання снігу, вивезення сміття тощо. По-третє, управління трафіку”.

В рамках проекту планують розмістити ще 1 тисячу таких камер. На цьому етапі системою відеоспостереження будуть оснащені дитячі садки Києва. Відповідне рішення планують втілити в життя недаремно. Адже всім відомі непоодинокі випадки, коли крадуть дітей або ж речі.

Камери відеоспостереження. Як їх встановлять у дитсадках?

У столичних дитячих садках планують розмістити камери по периметру. Використати ті, що розпізнаватимуть обличчя, аби зрозуміти, чи з дітьми насправді родичі. У КМДА згадують нещодавну подію, що сталася в Оболонському районі, коли з садка викрали дитину. Тому саме завдяки камері вдалося знайти злочинця.

Таким чином, встановлення камер спрямований захищати громадян.

Як здійснюють контроль?

Контроль за камерами відеоспостереження ведеться з 20-ти моніторів у залі. А спостерігають виключно правоохоронці.

Розробники запевняють, що за 2 тестових роки жодного витоку інформації не було, бо канали передачі повністю захищені. Стосовно записаної інформації, то вона зберігається пртягом 1 місяця, по закінченні видаляється.

“Всі дані шифруються, вони передаються закритими каналами передачі. Це наша міська система, що надійно захищена. Що стосується юридичної сторони, то є прийняте Положення, яке спрямоване на врегулювання відносин між об’єктами відеоспостереження та суб’єктами”, – ствердив директор Департаменту IT КМДА Юрій Назаров.

Отже, розміщення камер вулицями Києва покликано підвищити безпеку місцевих жителів і гостей столиці. А з можливими ризиками втручання в особистий простір громадян ініціатори проекту знають, як працювати.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Камери відеоспостереження: підвищення безпеки чи втручання?