150 мільйонів гривень виділили на фінансування проектів з Громадського бюджету. Цього року в голосуванні взяли участь 155 тисяч киян. Який громадський проект отримав найбільшу кількість голосів і який став найдорожчим – далі.

Громадський проект. Переможці та фінансування

У конкурсі за Громадський бюджет на наступний рік 341 переможець. У голосуванні взяли участь понад 154,5 тисячі киян. А це за словами заступника міського голови Володимира Прокопіва, на 20 тисяч більше, ніж минулого року.

Найбільше проектів-переможців в категорії “Освіта”. Це приблизно 40% від усіх проектів. Друге місце також, як і минулого року традиційно займають спортивні заходи. Це десь 16% від загальної кількості проектів. Дивно, але питання безпеки транспорту та інформаційних технологій є найменш привабливими категоріями серед проектів, – розповів Володимир Прокопів.

На фінансування проектів виділено 150 мільйонів гривень, каже Голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков. За розподіл коштів відповідатимуть профільні департаменти адміністрацій районів та міста, які проведуть закупівлю через систему ProZorro.

Головна система підрахунку голосів, якщо її коротко охарактеризувати, це чим менш коштовний проект, тим менше голосів він потребує. Тобто виграти, стати переможцем. Вона ж дала прекрасний результат. На сьогоднішній день це 341 переможець, – повідомив Андрій Странніков.

Громадський проект. Який став найдорожчим?

Найбільшу кількість голосів, більше 7 тисяч, отримав проект вчителя фізкультури Олександра Селецького. У Голосіївському районі столиці він планує збудувати 3 спортивні майданчики.

Площа одного майданчика (має бути футбольне поле) приблизно 24*32 метри. Другий площею 12*24 – баскетбольно-волейбольне поле. 15*30 – тренажерне. Нам виділяють 2 млн 566 тисяч грн, розповів Олександр.

У той же час Анастасія Кононенко в мікрорайоні Воскресенка планує побудувати дитячий майданчик біля дитячого садочка. За словами жінки територія для відпочинку є, проте вона не облаштована. На таку ідею запросили 299 тисяч гривень. Проголосувало ж за це 352 киянина.

Мені було цікаво настільки конкурс є чесним. Чи дійсно кожен може прийти та запропонувати свою ідею та її зареєструвати. Етапи непрості, проте реальні, каже Анастасія.

Розважальний проект “Казковий світ” став найдорожчим. Його бюджет становить 3 млн гривень.

Нагадаємо, що Громадський бюджет розрахований для активних громадян. Це можливість для тих, хто, наприклад, хоче облаштувати спортивний майданчик, організувати фестиваль або ж оновити вуличне освітлення. Кращі ідеї проектів, які наберуть більшість голосів, отримають фінансування на реалізацію задуму.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Громадський проект: який став найдорожчим і хто переміг?