Громадський бюджет: на що та для кого розрахований цей проект?

У Києві вже другий рік поспіль існує громадський бюджет для активних громадян. Це можливість для тих, хто, наприклад, хоче облаштувати спортивний майданчик, організувати фестиваль або ж оновити вуличне освітлення. Кращі ідеї проектів, які наберуть більшість голосів отримають шанс втілити їх у життя. Про можливості – далі.

Громадський бюджет. Яка можливість для учасників проекту?

Учасники конкурсу, які вже знають правила, відступати не збираються. Організувавши один проект, беруться за новий. Кажуть, що прозорість конкурсу заохочує до створення нових ідей. Тим більше, що він розрахований, насамперед, для покращення свого міста, а не для особистої вигоди.

У конкурсі може взяти участь кожен. Головне – не боятися.

За словами одного із авторів проектів, організованість на високому рівні.

“Дійсно максимально прозора система. Усе комп’ютеризовано, побудовано на електронній системі. Принцип простий – подаєш ідею, вона набирає необхідну кількість голосів і таким чином отримуєш фінансування, успішно реалізовуєш ідею”.

Картинки по запросу громадський бюджет київ

Серед киян невелика поінформованість, тому в авторів методи збору різні.

Насамперед, слід донести інформацію про користь і інноваційність свого проекту. Організатори кажуть, що їм вдалося згуртувати 15 авторів в одному місці (Подільський р-н). Вийшли на вулиці та організували понад 6 мобільних локацій і розповідали, чому саме за проекти Подільського району потрібно голосувати. Минулоріч саме цей район став найуспішнішим у реалізації проектів.

Вже презентували інформацію кампанії. Її мета – популяризація громадського бюджету та залучення киян до голосування за проекти, що отримали позитивну експертизу.

Голоси та гроші

Крім того, зазначають, що збільшилася кількість коштів, які виділила Київська міська рада. У 2017-му це було 100 мільйонів. Цього ж року – 150 мільйонів гривень.

Загалом, у 2018 році понад тисяча проектів. Віддавати свої голоси за проекти громадського бюджету можна буде вже з 24 серпня по 15 вересня цього року.

Отже, кожного року Київська міська рада виділяє кошти на те, щоб самі місцеві визначили, які проекти хотіли б реалізувати – від культурних до інноваційних. Зважаючи на це, є спеціальний сайт, на якому можна голосувати з 24 серпня по 15 вересня. Крім того, можна було й подавати проекти, подивитися на якому етапі знаходиться робота автора, який кошторис.

У кожного є можливість віддати 5 голосів за той чи інший проект. Вибір має бути усвідомленим, кажуть експерти. Щодо самих ідей, якщо автор бажає їх реалізувати, то для цього потрібні не лише голоси. А й власний напор, щоб зуміти довести державі, що певний проект покращить соціальний рівень міста.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація громадської організації (громадського об’єднання, громадського союзу).

 

 

 

 

Громадський бюджет: на що та для кого розрахований цей проект?