Щоб відкрити власний бізнес, потрібно залучити багато ресурсів та вмінь. Крім бажання та чудової іде знадобиться і матеріальна база. Часто буває так, що підприємці-початківці саме тому не реалізують свої проекти – у них нема на це достатньо коштів. Але така проблема – це не привід здаватися. Є багато можливостей таки отримати гроші на відкриття своєї справи. Наприклад, грант.

Грант – це цільове фінансове вкладення. Воно надається на конкурсній основі.

Учасниками такого конкурсу можуть стати і фізичні, і юридичні особи. Організації, громадські об’єднання, групи людей чи окремі особи. Всі вони можуть подати заявку на реалізацію проекту у різних сферах.

За періодичністю грантові програми можна поділити на:

  • Разові. Часто такі гранти фінансуються фондом з конкретною проблематикою, тому для досягнення відповідних цілей достатньо одноразової фінансової програми.
  • Циклічні. Характерні тим, що повторюються кілька разів на рік.
  • Постійні. Не приурочені до певної події, не залежать від терміну подачі, а реалізуються тоді, коли надійдуть заявки.

Грантові програми пропонують фінансування тієї чи іншої ідеї. Вони бувають міжнародними чи державними. Часто інвестори приурочують такі програми до певної дати чи питання. Якщо це зарубіжні компанії, то вони прагнуть такими грантами зміцнити відносини України зі своєю державою. Тому метою проектів може бути переклад книг чи висвітлення можливостей співпраці.

Якщо розібратися із питанням, кому надають такі можливості, то перевага є у соціально незахищених верств населення. Це студенти, випускники навчальних закладів, одинокі матері. Проте можна отримати такий грант і якщо ти молодий підприємець з продуманою ідеєю та чітким планом дій. Право брати участь у грантових програмах мають громадяни України старші 18 років.

Кожна програма має свої умови та терміни подачі заяв. Це треба уточнювати конкретно для кожного окремого випадку. Кожен інвестор розписує вимоги та заборони, а також орієнтовні теми проектів чи сфери, де вони можуть бути реалізовані.

Ми ж розглянемо загальні вимоги для отримання грантів.

Отже, потрібний пакет документів. Заявка має бути оформлена грамотно, адже її неправильне заповнення може призвести до того, що вам відмовлять. Є гранти, де потрібно підтвердити свою обізнаність у підприємницькій діяльності. Наприклад, подати диплом про вищу освіту або ж сертифікат про закінчення відповідних курсів. Важливою складовою є створення бізнес-плану. Він має бути чітким та продуманим, кожен етап має містити пункти виконання проекту та розрахований бюджет.

Важливо пам’ятати про те, що інвестори вимагатимуть постійної звітності, тому не варто хитрувати і описувати неіснуючі проекти. Якщо вам надаються кошти, то ви повинні використати їх максимально доцільно.

Метою отримання гранту може бути відкриття студії, навчальних курсів, автомайстерні. Це може бути будь-який проект, розпланований і чіткий. Часто інвестори звертають увагу на креативність та несхожість на інші проекти, наявність соціальної проблематики.

Тому, створюйте проекти, подавайтесь на гранти і не забувайте про офіційне оформлення вашого підприємства. А в цьому допоможуть юристи проекту «Ваш юрист».

Шанс на втілення мрії! Грант: можливості та умови отримання
Tagged on: