На шляху до фінансового успіху ми часто не задумуємось над тим, як себе поводимо. А дії якраз і розкривають справжні наміри. Фінансові звички, про які варто забути, щоб не допустити фінансової катастрофи  – далі в статті.

Фінансові звички. Топ-10 ознак

Повна вартість

Невже у Вас є зайві гроші, що Ви сплачуєте повну вартість за все?! Робити цього ж часто не варто, бо фінансовою грамотністю передбачене стратегічне витрачання коштів. Таким чином, краще ознайомитись із продукцією, що є в магазинах, дочекатись акцій і знижок, тобто заощадити можна й продуктивно. Отож, перед тим, як щось купити ліпше подумати, чи ця річ є необхідною.

Пенсія

Варто забути про це! Адже живемо сьогодні. Коли гроші відкладаєте, економите для себе в майбутньому. Тоді теж буде бажання насолоджуватись життям, як і зараз. Тобто необхідно шукати баланс між теперішнім і майбутнім. При цьому відкладати з розумом.

Бізнес з незмінними людьми

Варто виокремлювати, де дружба, а де бізнесові рішення. Виходячи з цього, час від часу слід продивлятися професійні, ділові стосунки. Та не приймати людину на роботу лише через те, що гарно її знаєте.

Не змінюєте банк

Як щодо того, що виникла б пропозиція додаткових кількох сотень гривень кожного місяця при вже великому відсотку на рахунках?! Для цього б було потрібно заповнити декілька форм. Але ж угода вигідна, то може змінити банк? Таким чином, варто періодично моніторити це питання, ставши при цьому фінансово грамотним.

Покупки, а вже потім гроші

Так, у разі чогось необхідного можна взяти кредит. Але чи не краще трішки заощадити на менш важливому і дійсно придбати омріяну річ. Від цього можна отримати як мінімум моральне задоволення – купили й нікому нічого не винні!

“До мого цьогомісячного бюджету це не входить”

Знову ж таки, краще фільтрувати вибір витрат грошей, зважувати цінності. Не завжди фінансові можливості збігаються із бажаннями.

“Просто не вмію розподіляти гроші”

Невдачу можна легко списати на слова “не вмію поводитись із грішми”. Просто визнайте її та збагатіться знаннями. Наприклад, прочитайте книгу з інвестування, фінансовий журнал чи веб-сайт. Дізнавайтесь про фінансову грамотність в теорії та використовуйте ці знання на практиці, набуваючи досвіду.

Професійна допомога не потрібна

Бути успішним у всьому точно не вийде. І це слід признати. Таким чином, успішні особистості звертаються за допомогою аутсорсингу. Може Вам потрібна людина, яка б, наприклад, розібралась у податках, інвестиційних рішеннях?! В будь-якому випадку – це не слабкість, а зважене рішення.

Про нові навички й не думаєте

Не вчитись чомусь новому означає зупинитись у розвитку. Так, думка суб’єктивна, проте правдива. Особливо, якщо мова йде про розвиток в своєму професійному руслі. Тому вчіться, перекваліфіковуйтесь, якщо треба, збільшуйте власний потенціал. А головне – не бійтеся виходити за рамки, навіть, якщо там не комфортно.

Фінансові звички. Жодних цілей

Якщо для Вас наступний рік має бути таким же, як і теперішній, то сидіть і далі. Коли ж все-таки прагнете удосконалення, то слід визначити конкретно, де прагнете бути. Далі – записати кроки наступних дій, запланувати завдання.

Як висновок, будь-яка справа має право на успіх. А це вже визначаєте Ви. Відповідно, робите вибір.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Фінансові звички: топ-10 ознак того, що про ці звички краще забути