Фіктивні документи: почали активно відбирати авто на єврономерах

Фіктивні документи все більше почали засвічуватись на українській митниці. У зв’язку з їх виявленням затримали вже понад 200 автомобілів. Українські та польські митники розпочали справжнє полювання на автовласників на євробляхах. Непоодинокий випадок, коли водій навіть і не підозрював, що воюють саме з ним. Адже не знав, що документи підроблені.

Фіктивні документи. Полювання на євробляхи

Минулого тижня у пропускному пункті Устилуг волинські митники вилучили у водія Ford Focus (вартість 110 тисяч гривень) через фіктивну довіреність. Вона ж нібито була виписана польським нотаріусом. Окрім того, що авто конфіскували, водієві загрожує штраф у розмірі повної вартості машини.

Впродовж року таких випадків було 40. При цьому усі автівки забрали на арештмайданчик. У свою чергу польські митники полюють на незаконні євробляхи значно активніше –  більше 190 авто з підробленою документацією.

Питання фіктивності – хороший заробіток для шахраїв. Вони тут як тут, коли бачать наївного водія. Підсовують не лише доручення, а й документи стосовно технічного стану машини, реєстраційні папери тощо. В таких випадках може і взагалі виявитись, що авто крадене. Попри це, відповідальність нестиме саме той, хто займається перегоном.

До власника дістатися важко. Він не хоче йти до нотаріуса. Зайнятися ж підробкою документів дешевше, на відміну від завірення їх нотаріусом.

Цікавим є те, що навіть польські митники час від часу пропускають автомобілі з липовими дорученнями. Це означає, що частині вдається проскочити через кордон.

Фіктивні документи. Відповідальність

Необхідно знати, що відповідальність є достатньо таки серйозною. Можуть, як конфіскувати машину на державну користь, так і змусити платити штраф – 100% вартість автівки. Уникнути покарань, кажуть експерти, навряд чи вийде.

Про фіктивні доручення говорять і самі активісти, що виступають на користь євроблях. На їх думку, від автомобілей на єврономерах відмовлятися не потрібно, лишень уважно ставитися до як до них, так і документів, які оформлюються.

Загалом, нелегко сказати, як працює шахрайська схема. Можливо, документи підробляють на принтері в домашніх умовах, а водій, у свою чергу, є не уважним. Обов’язково слід знати, що довіреність повинні завірити в нотаріальній конторі. Та при цьому документ має бути оригіналом, а не копією. Крім того, важливо пробивати автомобіль на “регітрі і історії поязду”. Останнє є польською базою даних щодо транспортних засобів.

За словами експертів, машин із липовими документами, що приганяють в Україну вистачає не лише в Польщі. А так як полювання з боку митників стає більш активнішим, шахраї роблять свою роботу витонченіше. Отож, щоб бути спокійним на кордоні потрібно звернути увагу, чи є на довіреності нотаріальне посвідчення, апостиль. Разом з тим, переклад на російську чи українську мову.

В інших країнах вже “засвітили” постраждалих українців. До прикладу, в Німеччині не лише забрали машину, а й затримали їх самих.

Як висновок, за придбані підробки на суму $ 100-150 можуть виникнути серйозні проблеми.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Фіктивні документи: почали активно відбирати авто на єврономерах