Слово “посвідчення” говорить само за себе. Це – документ, який ідентифікує та підтверджує особу або ж певні факти біографії. При цьому надає власникові певні права та обов’язки. До прикладу, водійське посвідчення, посвідчення особи, службове посвідчення співробітника, пенсійне посвідчення тощо. У нашій статті мова йтиме про останнє, також про нове – електронне пенсійне посвідчення. Який має вигляд і як його отримати – далі.

Електронне пенсійне посвідчення. Що потрібно для його отримання?

Насамперед, зазначимо, що Порядок оформлення, виготовлення та видачі відповідних документів затверджено постановою правління Пенсійного фонду України № 26-1. А пенсійне посвідчення видають людині, яка отримуватиме пенсійні виплати або ж тій, хто її законно представляє. Представник же повинен мати документи, що підтверджують його статус.

Для того, щоб оформити звичайне посвідчення, необхідно надати наступний пакет документів:

  1. анкета (її потрібно заповнити в Пенсійному фонді);
  2. паспорт громадянина України або інший подій документ, копію;
  3. документ щодо присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків чи свідоцтво про загальнообов’язкове державне соцстрахування, копію;
  4. фотографії.

Коли ж пенсіонер – це неповнолітня чи недієздатна людина, то документи слід надати законним представникам. Це:

  1. паспорт;
  2. документи, що посвідчують особистість і її статус;
  3. судове рішення (якщо потрібно).

Документи, що потрібні для видачі пенсіійного посвідчення

Pensijne posvidchennya 1

Електронне пенсійне посвідчення. Як замовити та отримати?

У Пенсійному фонді України роз’яснили, як пенсіонерам отримати електронне посвідчення. Це – пластикова картка, що містить в собі і банківську картку (пенсійні виплати). Також це посвідчення особи з відповідними персональними даними. З цим посвідченням у пенсіонера з’являються пільги, якими можна користуватись. Зокрема, безкоштовний проїзд у громадському транспорті, знижки у магазинах, аптеках і т. д.

В електронному пенсійному посвідченні вже є електронний цифровий підпис. За допомогою нього можна отримувати е-документи на веб-порталах органів влади.

Таке посвідчення доступне для будь-якого пенсіонера. Щодо вже існуючого паперового документу, то його можна замінити на новий. А перехід, зазначають, не є обов’язковим.

Електронне пенсійне посвідчення. Документи

Для цього слід звернутися до Пенсійного фонду за місцем проживання. Надати заяву, поставити підпис.

Pensijne posvidchennya 2

 

Інформацію про консультування Ви можетее отримати на сайті.

Електронне пенсійне посвідчення: як його отримати?