Дорожньо-транспортна пригода – річ неприємна та часто неочікувана. Попри це кожен водій має знати, як діяти в таких ситуаціях. Крім того, на сьогодні одним із найактуальніших питань є авто на “євробляхах”. Зокрема, розмитнення та їх використання. Що ж робити, коли Ви потрапили в ДТП на машині на “єврономерах” – далі.

ДТП на “єврономерах”. Як діяти?

Насамперед, слід взяти себе в руки. Розуміти, що ДТП за участі такої автівки оформити на основі «європротоколу» не вийде. Навіть, якщо немає постраждалих. Потрібно невідкладно викликати поліцейських. Останні складуть протокол, встановлять особистості учасників аварії, визначать її схему.

Якщо Ви є власником «єврономерів» і Вас визнали не винним

Розслаблятися все ж не варто. Адже гостро стоїть питання законності користування таким авто. Виходячи з цього, на руках має бути довіреність. Адже без цього документу страхові виплати отримати шансу немає. Відповідно до українського законодавства, виплати по страховці отримує лише кінцевий автовласник. У разі відсутності довіреності – іноземець.

Крім того, машина має бути застрахованою згідно з українськими правилами. Так, маючи всі документи, компенсація “світить”. У свою чергу “розумні” страховики можуть довести в судовому порядку, що були певні порушення. Тим самим, позбавити права на отримання виплат.

Стосовно ДТП. Попросять пред’явити страховий поліс. А перевірка автентичності проходиться на сайті МТСБУ (Моторне транспортне страхове бюро).

ДТП на “єврономерах”. А якщо немає страховки?

Перед тим, як продати в країні ЄС на авто оформлюється «зелена карта». Послуга є дорогою. Тому роблять її на малий термін. До прикладу, в Литві на 15 днів. Як закінчиться термін, автовласник за дорученням має зайнятись оформленням страховки в українській компанії. Інший варіант – відновлення «зеленої карти».

Щоб це зробити потрібен перетин кордону тієї країни, де було придбано авто. При цьому продовжити страховку. Краще зайнятись цим заздалегідь, адже виїхати з країни без такої карти не можна.

У разі визнання судом винуватості, збитки “здоров’ю” потерпілому буде відшкодовувати МТСБУ. Проте після цього подасть позов на водія-винуватця.

ДТП на “єврономерах”. Автовласник має українську реєстрацію

Потрапивши в аварію за участю «евробляхера» є ризик лишитись при своїх інтересах, не відшкодовуючи збитки. Першочергове завдання – затримка водія, поки не приїде поліція. У разі втечі водія на “єврономерах”, що немає страховки, знайти його вкрай складно.

Що стосується розгляду з винесенням судом рішення, то процедура триватиме майже місяць. Коли Ви знаєте, що не винні, то варто збирати документи задля компенсації. Чим раніше, тим швидше відбудеться отримання страхових виплат. Якщо ж навпаки є винними, то наймайте адвоката.

Отож, перед купівлею будь-якого авто на “єврономерах”, слід перевіряти продавця, документи на машину. Далі зареєструвати транспорт за українськими правилами. Та головне – бути завжди зосередженим на дорозі, навіть, якщо потрапили в ДТП.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.

ДТП: що робити, коли потрапили в аварію на “єврономерах”?
Tagged on: