Дозвіл на зброю в Україні: офіційно мають майже мільйон "стволів"

За даними Нацполіції, станом на 31 липня 2018-го в українців у власності більше 800 000 одиниць вогнепальної зброї. Якщо точніше – 892 854. Як підрахувала асоціація власників зброї, кількість може значно перевищувати. Загалом, дозвіл на зброю в Україні прагне отримати чи не кожен. Адже рівень злочинності хоч і зменшився, проте нікуди не дівся. Дана статистика стосується зареєстрованої мисливської нарізної та гладкоствольної зброї.

Дозвіл на зброю в Україні. Документи на отримання

Це:

  • форма медсертифіката 127/о (діє протягом 3 років, вартість – близько 160 гривень);
  • свідоцтво про відповідальність, що видають у МВС (термін дії від 1 до 12 днів, ціна 90-100 грн);
  • свідоцтво про проходження стрілецьких курсів згідно програми МВС в одному зі стрілецьких і спортивних клубів;
  • обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, що може бути випадково заподіяна третій стороні (страхування на 3 роки за близько 50 гривень);
  • заявка на отримання дозволу на придбання зброї, заповнюється відділом дозвільної системи МВС за місцем проживання.

Дозвіл на зброю в Україні. Яку можна отримати?

В “Українській асоціації власників зброї” розповіли, що гладкоствольна мисливська зброя – класична мисливська рушниця, як правило, двоствольна (двустволки). А також помпова рушниця. Мається на увазі, що нарізна зброя, наприклад, цивільна версія автомата Калашникова і снайперські гвинтівки, нарізні мисливські карабіни. Відповідно до українського законодавства, у кожного 18-річного українця є право отримати спецдозвіл і таким чином придбати й користуватись довгоствольною мисливською зброєю. Її ж можна застосовувати виключно на полюваннях.

Якщо повернутись до 2016 року, то у поліції на обліку знаходилось більше 920 000 од. вогнепальної зброї. А від 2013-го кількість коливалась у межах 800-900 тис. З 2016 року спостерігають зменшення. У поліції ж кажуть, що пов’язано це з падінням рівня злочинності.

Перше півріччя 2018-го зареєстровано майже 800 умисних вбивств. А в 2017-му – 1,5 тисячі. 2015 рік – 1,9 тис. 2014 рік – 1,4 тисячі.

А в “Асоціації” на цей рахунок кажуть, що громадяни просто не мають бажання займатись перереєстрацією вже один раз зареєстрованої зброї. Тому кількість не падає, перереєстрації уникають.

Цифра може бути більшою

Щонайменше 1,5 млн українців мають на руках 2,5 одиниць однієї лише зареєстрованої зброї. Тобто тієї, що вже була зареєстрована та стоїть на обліку в Міністерстві внутрішніх справ. А відповідну процедуру потрібно проходити кожних 3 роки.

В українців є і короткоствольна зброя. Називають це “катастрофою”. Адже володіти нею можуть лише ті, що виконують службові обов’язки. Це стосується таких посад, як: військовий, співробітник поліції, прокуратури, СБУ, озброєна охорона. У той же час у МВС опускають той факт, що за роки Незалежності близько 50 000 зброї видали, як нагороду.

Коли мова йде про короткоствольну травматичну зброю, то право на володіння нею може далеко не кожен. Можуть такі особи, як: працівники судів, журналісти, помічники народних депутатів чи депутати. А в реальності – мінімум 300 тисяч травматики на руках українців.

Без врегулювання цього питання ситуація точно не зміниться. Ще й досі, з 2014-го у Верховній Раді лежить без розгляду законопроект № 1135-1 “Про цивільну зброю і боєприпаси”.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Дозвіл на зброю в Україні: офіційно мають майже мільйон “стволів”