Як придбати та зберігати зброї – питання, які гостро постали перед багатьма українцями. Це не дивно, адже кількість власників зброї збільшилася більш ніж на 12%. За статистикою, в Україні понад 2 млн людей мають відповідний дозвіл. Цікаво, скільки ж лишилися в тіні. Війна на Сході, високий рівень злочинності в країні та багато інших факторів змушують людей шукати такі способи захисту. На сьогодні на законному рівні можна придбати зброю для самооборони, проте лише з категорії мисливських рушниць або карабінів. Що потрібно для того, аби отримати дозвіл, які документи – далі в статті.

Дозвіл на зброю. Які документи?

Потрібно зібрати наступні документи:

  • форму медсертифіката 127/о (діє протягом 3 років, вартість – близько 160 гривень;
  • свідоцтво про відповідальність, що видають у МВС (термін дії від 1 до 12 днів, ціна 90-100 грн;
  • свідоцтво про проходження стрілецьких курсів згідно програми МВС в одному зі стрілецьких і спортивних клубів;
  • обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, що може бути випадково заподіяна третій стороні (страхування на 3 роки за близько 50 гривень);
  • заявка на отримання дозволу на придбання зброї, заповнюється відділом дозвільної системи МВС за місцем проживання.

Після того, як документи зібрані, необхідно сплатити збір дозвільної системи. При цьому слід обов’язково надати чек. Дозволи видають підрозділи дозвільної системи Міністерства внутрішніх справ України.

Крім мисливської зброї є ще один вид для захисту – це травматична зброя. Проте володіти нею може не кожен. Право носити травмат є в депутатів, журналістів, родичів судових і правоохоронних органів, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. А також в охоронців громадських місць і дружинників.

Після того, як необхідні документи подані, протягом місяця видадуть дозвіл. Видають спеціальну форму (бланк суворої звітності), що складається з трьох компонентів. Перша залишається в МВС. Дві інші беруться з собою магазин зброї для купівлі. При цьому продавці залишають в себе другу частину. А в третьому вписують характеристику зброї й віддають покупцеві. Дозвіл на покупку діє 3 місяці.

Коли зброя вже придбана, протягом 10 днів покупець має її зареєструвати в дозвільній системі МВС. Далі – протягом 2 тижнів особа отримує остаточний документ.

Після потрібно провести контрольний знімок для того, щоб отримати результати в базі МВС. Необхідно мати при собі власну зброю, дозвіл, паспорт і три штатних патрона. До того ж, обов’язково слід придбати сейф для зберігання зброї.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Дозвіл на зброю: порядок, як отримати