Довідка про відсутність заборгованості тепер має новий Порядок і форму, заяву на отримання документу. Більш детально про наказ Мінфіну – далі.

Довідка про відсутність заборгованості. Про нову форму та порядок

За наказом Міністерства фінансів від 03.09.2018 р. №733:

  • нова форма довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль покладений на контролюючі органи;
  • нова заява щодо надання довідки;
  • новий порядок надання відповідної довідки.

Наказ має вступити в силу тоді, коли набере чинності Закон “Про електронні довірчі послуги”. Запланована дата – 7 листопада 2018 року.

Довідка про відсутність заборгованості. Як її отримати?

Платник повинен подати заяву відповідно до форми додатку 2 Порядку. Є декілька способів:

  • паперова форма (подається до Державної податкової служби за основним місцем обліку платника чи до контролюючого органу;
  • електронна форма подається на адресу уповноваженого органу за допомогою приватної частини е-кабінету, дотримуючись усіх законодавчих вимог.

При написанні заяви обов’язково потрібно посилатись на відповідний нормативно-правовий акт. Тобто на той, який передбачає необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за які здійснює контролюючий орган. При цьому слід зазначати найменування суб’єкта (підприємство, установа, організація), куди подаватиме платник Довідку.

Довідку надають платникові безоплатно. Це паперова та електронна форми в заяві.

Отримання довідки в паперовій формі відбувається в тому органі, куди подавалась Заява. Електронній – у приватній частині електронного кабінету.

Довідка про відсутність заборгованості. Термін надання

Довідку чи відмову в наданні готує уповноважений орган впродовж 5 днів.

Перевірку наявної чи відсутньої заборгованості з платежів у платника проводять на підставі даних інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів на дату формування Довідки. При цьому враховують наявний/відсутній податковий борг, недоїмки зі сплати єдиного внеску тощо.

Якщо немає заборгованостей, органом формується довідка. У документі вказується термін її дії – 10 днів.

Не нададуть Довідку в разі боргів. При цьому платнику у довільному вигляді готують лист із обгрунтованою відмовою. Можуть, як надати особисто в руки, так і надіслати (порядок у статті 42 ПКУ).

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Оскарження рішень податкових органів.

Довідка про відсутність заборгованості: змінена форма і порядок