Учасникам програми “Доступне житло” дозволили самим обирати квартиру, яку планують придбати. До цього ж помешкання обирала комісія Мінрегіону. Як отримують квартири переселенці з Донбасу, що живуть на Київщині – далі.

Доступне житло. Вибір за майбутнім господарем

“Доступне житло” – державна програма для громадян, які або не мають помешкання, або ж його площа є занадто малою. А придбати за власні кошти прирівнюється до неможливого.

За словами експертів, цього року до програми потрапляють переселенці з окупованих територій Донбасу.

Що стосується внутрішньо переміщених осіб, для них береться до уваги лише та нерухомість, яка в них є на підконтрольній українською владою території. Якщо в сім’ї-переселенців залишилось житло в Донецьку чи Луганську, то до уваги не береться. Відповідно, така родина має право на участь у програмі”, – пояснив Сергій Комнатний, голова правління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Доступне житло. Чи довго чекати?

Переселенка вже рік стоїть у черзі на отримання житла. Нині з дочкою орендує квартиру. Це вже третє помешкання, що винаймають у столиці. Стали ж у чергу ще минулого року та були одними з перших. Пройшов рік і 59-ті  в черзі. А на валізах вже набридло жити. 

Ще один приклад молодої дівчини, яка чекає на квартиру. У черзі стоїть під категорією тих осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Та все що на сьогодні лишається – це надії та сподівання на підтримку з боку держави.

Зараз понад 8,5 тисяч сімей по всій Україні зареєструвались у програмі “Доступне житло”. До кінця цього року 300 сімей, які мешкають у столиці, мають підписати договори із забудовниками. Щороку ж на реалізацію програми витрачають 1 млрд гривень. На наступний рік запланували значно менше – 100 мільйонів.

Доступне житло. Що потрібно знати про програму?

1.Право користування програмою є в тих, хто:

  • перебуває на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
  • впродовж останніх трьох роківв не мали житла у власності (не враховуючи житло на окупованих територіях);
  • мають житло до 13,65 м(не враховуючи житло на окупованих територіях);
  • середньомісячним доходом сім’ї та доходом кожного члена є сума не більша за 3-кратний розмір середньомісячної зарплати у кожному регіоні (Держстат).

2.Визначення розміру держпідтримки

Площа – 21 м2 на 1 члена сім’ї + 10,5 мна сім’ю, але не більша за фактичну) *Вартість (не більше граничної вартості 1 м2 )

ГРАНИЧНА ВАРТІСТЬ = опосередкована вартість 1 м2 * коєфіцієнт.

1,75 – для Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова.

1,50 – для міст-облцентрів і міст облзначення з населенням понад 300 тисяч осіб.

1,25 – для міст облзначення – 100-300 тисяч осіб.

1,00 – для інших населених пунктів.

3.Самостійний вибір житла, документи

Документи, що необхідно подати, є різними для тих, хто прагне поліпшити житлові умови; хто в статусі ветеранів “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. А також для внутрішньо переміщених осіб тощо.

Громадянин повинен подати заяву, паспорт і ряд інших документів. Більш детально – на сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

4. Схвалення Комісією Мінрегіону та укладення договорів.

 

Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Перевірити забудовника в Києві та Київській області.

Доступне житло: українці можуть самостійно вибрати квартиру?