Мінімальна пенсія в Україні 1435 гривень (з 1 липня). А з 1 грудня 2018-го передбачене чергове підвищення – до 1497 гривень. Та поки цих коштів немає. Та й сказати, що 1435 достатньо для життя – не можна. Більшість грошей старенькі витрачають на комуналку та найнеобхідніші ліки. Таким чином на їжу лишається зовсім небагато. Аби привернути увагу до критичної ситуації, благодійники влаштували флешмоб – “допомога пенсіонерам”, сплачували за покупки стареньких у столичних супермаркетах.
Допомога пенсіонерам. Благодійна акція – заплати за пенсіонера
Насамперед, відмітимо, що розмір мінімальної пенсії дорівнює розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. А умова отримання мінімальної пенсії – це наявний страховий стаж. Для чоловіків це 25 років, а для жінок – 20.
Раніше повідомлялось, що станом на 1 січня 2018 року в Україні нараховувалось 11 мільйонів 711 тисяч пенсіонерів. З них лише 300 тисяч (2,6%) отримують мінімальну пенсію.
Коли ж піти на пенсію?

Нагадаємо й про необхідні документи для призначення пенсії за віком:

Отож, як допомагали пенсіонерам – далі.
Правда в тому, що люди не звикли до сторонньої допомоги та ще й безкорисливої.
Жіночка зі стажем у 50 років отримує пенсію розміром 2700 гривень. Основна частина коштів іде на ліки та комуналку. Проте скаржитись не звикла.
Старенька зі стажем 56 років на пенсію не скаржиться. Серед покупок здебільшого крупи, хліб і молочка. А от риба і м’ясо раз на місяць, бо дорого. На пропозицію волонтерів оплатити її покупки погодилась далеко не відразу. “Мені соромно, що це безкоштовно”, – головні слова пенсіонерки.
Загалом, старенькі з пересторогою ставилися до акції. Дехто відмовлявся від допомоги. А частина, що погоджувалась, обирала продукти мінімум і то найдешевші. При цьому не вірили, що насправді платити не потрібно.
Флешмоб “оплати покупку” благодійний фонд проводить уперше. За словами волонтерів, долучитись до акції може будь-хто. Просто, коли побачите бабусю чи дідуся на касі, що рахують копійки оплатіть рахунок. Ті пару сотень гривень можуть значно допомогти стареньким.
Інформацію щодо консультування Ви можете отримати на сайті.