Стягнення боргу реалізується із різноманітних причин. І хоча структура такої процедури завжди подібна і передбачає кілька етапів, що їх треба пройти як заявнику, так і боржнику, але є певні особливості у кожного окремого випадку. Що таке договір поставки і як він впливає на стягнення заборгованості? Чи дає він повну гарантію своєчасної сплати відповідних коштів? І що робити, щоб не нашкодити собі при оформленні такого договору? Читаємо і розбираємось – далі.

Чинне законодавство України пояснює такий термін, як договір поставки. Це такий договір, за умовами якого постачальник зобов’язаний передати покупцеві товар, а покупець прийняти його і заплатити за нього. така передача має визначений термін.

Невиконання прописаних зобов’язань за відведений час нерідко викликає суперечки у господарському суді. Не виконують умови договору як постачальники, так і покупці, що не сплачують вартість товару.  А прострочення платежу підлягає застосуванню певних мір.

Такі справи краще довірити фахівцям. Вони зберуть всі потрібні документи, перевірять умови договору і зможуть стати вашими представниками у суді. Звертайтеся до проекту «Ваш юрист». Наші працівники мають великий досвід роботи і хорошу кваліфікацію.

Для того, щоб подати позовну заяву, необхідно зібрати ті документи, що стосуються даної справи, а саме – договір поставки товару із усіма вказаними додатками, ті документи, що підтверджують безпосередню  передачу товару, його вивантаження та інші процеси. Папери, що свідчать про перебіг самої суперечки подаються для того, щоб вказати на докази позову. Документи подають і в оригіналах, і в копіях, всі копії мають бути належним чином оформлені, завірені печаткою.

Якщо справа у тому, що покупець не оплатив вчасно товар, то стягнення передбачає не лише оплату суми боргу відповідно до коливання індексу інфляції, а й ряд інших виплат.

Наприклад, неустойка, що передбачена законом або ж вказана в умовах договору. До того ж він сплачує і відсотки за користування коштами, і збиток за невиконання обов’язків (якщо таке відбувалося). До того ж, якщо суд видасть рішення, що буде на користь того, хто подав позов, то на боржника ще й покладуть судові витрати. До них належать і адвокатські послуги.

Проте боржник може знайти шлях, як зменшити свої витрати чи зовсім уникнути відповідальності. Наприклад, помилки у оформленні договору не дадуть змогу позивачеві довести свою правоту у суді, навіть якщо боржник порушив закон.

Тому не зволікайте із зверненням до юристів. Якщо ви хочете вирішити справу швидше або ж не певні у чесності боржника. Вмійте обстоювати свою думку, знайте про свої права та будьте певні, якщо ви дотримуєтесь закону, то він завжди на вашій стороні. Звертайте увагу і на оформлення договору, щоб попередити утворення таких проблем. Адже це зайві клопоти і витрачений час та нерви.

Договір поставки і процедура стягнення боргу. Як бути?