Дитячі розважальні центри: що робити, коли дитина отримала травму?

Більшість дітей дуже активні та частенько просять батьків відвезти у ті місця, де є всілякі розваги. Батути, гірки, канати, машинки – список на сьогодні не вичерпний. Бери та їдь. Однак нерідко бувають і неприємні випадки. Коли, наприклад, травмується дитина під час гри у розважальному центрі. Що робити батькам? Хто винен? Про дитячі розважальні центри та небезпеку – далі.

Дитячі розважальні центри. Чи можна отримати компенсацію у випадку травмування дитини?

Не так давно у Тернопільському розважальному центрі дитину привалило балоном із газом. Як результат – у хлопчика чотири переломи. А в одному зі столичних розважальних центрів дитина порізала ніжку об побиту плитку на підлозі. Тим часом підліток розсік голову об гострий кут атракціону.

Ситуації непоодинокі. Проте не завжди можна отримати компенсацію від закладу. Коли травма внаслідок технічної несправності певної конструкції, то шанс на відшкодування є. Це стосується як моральної, так і матеріальної шкоди.

Дитячі розважальні центри. Порядок дій при травмуванні дитини

Факт обов’язково потрібно зафіксувати. Зокрема, написати в Книгу скарг або відгуків. Сфотографувати свою заяву. Далі написати скаргу на ім’я адміністрації, звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів. Написати скаргу можна на адресу 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1. До того ж, важливо зберігати усі квитанції. Ті, що видавали продавці певних послуг.

Крім того, можна викликати поліцейських і написати заяву. Батьки мають право і на звернення до суду. Пишеться позовна заява щодо захисту прав споживачів і з вимогою відшкодування завданої шкоди. Навіть моральної.

Батьки повинні дізнатись, які умови послуги в тому чи іншому ТРЦ. З ними слід ознайомитись детально. За статтею 15 ЗУ “Про захист прав споживачів”, споживач має право отримати необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію стосовно продукції.

Особлива увага має бути прикута до того, чи несуть відповідальність власники атракціону за дитину. В інакшому випадку краще оминати такі заклади.

Хто несе відповідальність? 

У правилах поведінки в ігрових кімнатах і дитячих зонах часто вказано, що відповідальність за поведінку дітей на плечах у батьків. Однак тут є нюанс. Травмування дитини залежить і від характеру, причин. Наприклад, недбалість персоналу, несправність обладнання атракціонів, неуважність самої дитини, поведінка інших дітей тощо.

Шкоду завдала малолітня дитина. Якщо дитині немає 14 років, то відповідають її батьки (ст. 1178 ЦК України).

Недбалість персоналу. Тут можлива навіть кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 137 КК України «Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей», штраф – 5100 гривень або обмеження чи позбавлення волі на 3 роки. У разі смерті дитини передбачене обмеження чи позбавлення волі від 3 до 5 років.

Згідно зі статтею 367 КК України «Службова недбалість» відповідальність у вигляді штрафу – від 4250 до 8500 гривень. Також передбачені виправні роботи до 2 років, обмеження волі до 3 років. Якщо наслідки тяжкі – позбавлення волі від 2 до 5 років і штраф від 4250 до 12750 грн.

Несправність атракціонів. У такому випадку нанесена шкода може бути розцінена як кримінальне правопорушення (ст. 271 ККУ). Передбачена відповідальність – штраф розміром від 1700 до 3400 грн. Або це можуть бути виправні роботи чи обмеження волі строком до 2 років. У разі смертельних випадків – позбавленням волі до 7 років.

У випадку адміністративного проступку також можуть покарати. Це штраф від 340 до 700 грн (ст. 41 КУпАП).

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи. 

Дитячі розважальні центри: що робити, коли дитина отримала травму?