“З моєю дитиною це ніколи не станеться” – фраза хороша. Проте зарікатись не потрібно. На жаль, трапляються різні непередбачувані неприємності. Дитина в поліції – перше, що приходить у голову батькам це “щось накоїла”. Проте поспішати з висновками не потрібно. Отож, що робити в такому разі – далі.
Дитина в поліції. Без паніки!
Насамперед, слід зрозуміти чому. При цьому не піддаватись паніці. Здебільшого, підлітки вчиняють якісь адміністративні проступки. Щоправда, бувають і злочини.
“Проступок”, як і “злочин” є суспільно небезпечними діяннями. Проте мають відмінність. Оскільки злочин – це вже кримінальне правопорушення. А “проступок” тягне за собою адміністративну відповідальність.
Батьки ж не несуть кримінальної відповідальності за злочини малолітніми та неповнолітніми дітьми. Проте відповідають за адмінправопорушення, тобто несуть цивільну відповідальність за заподіяну шкоду.
Варто знати, що опитувати неповнолітніх поліцейські мають право лише за участю батьків або одного з них, інших представників. До того ж, поліцейські зобов’язані невідкладно повідомити, де знаходиться неповнолітній. У свою чергу батьки приїздять за своїм чадом і діють за подальшими вказівками правоохоронців.
У таких ситуаціях батькам дуже важливо не панікувати. А підійти до такого випадку з “холодним розумом”. Адже емоції часто заважають думати розсудливо.
Факт затримання – це далеко не жарти. Таким чином, діти повинні це усвідомити. В цьому можуть допомогти самі батьки або ж спеціалісти. Разом з тим, щоб уникнути подальших проблем, неповнолітній має поводити себе належним чином. Тобто не грубіянити тощо.
Дитина зникла. Що робити?
Існує невірна думка, особливо в мам, що їхня дитина нікуди не зникне. Нерідко це стається і в благополучних сім’ях. Отож, у такому разі варто заспокоїтись і продумати план дій.
Якщо це сталось у громадському місці
Негайно повідомити поліцію, охорону, адміністрацію організації, підприємства, установи. Разом з тим, проконтролювати вхід-вихід, перевірити вбиральню, автостоянку, підсобні приміщення. При цьому оголосити по гучномовцю про зникнення, описати зовнішність дитини, особливі прикмети.
Крім того, слід зв’язатись із рідними, близькими, друзями дитини. Може допомогти, коли намагатися пригадати на перший погляд дрібниці. Наприклад, де і коли востаннє бачили дитину, про що говорила, можливо кудись хотіла потрапити.
Дитина зникла з дому
Найбільша ймовірність, що втекла. Тому слід передивитися речі, записи. Звернутись до правоохоронців. В тому числі, до Міністерства внутрішніх справ, у яких є загальна база зниклих.
Це трапилось за містом
Допоможе самостійний пошук разом із зверненням до місцевих жителів. При цьому залучити й служби порятунку.
Якщо Вам необхідна правова допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.