Державна фіскальна служба: поділ на митну і податкову служби

Кабінет Міністрів доопрацював і схвалив постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби (ДФС). Як наслідок – поділ на Державну податкову і Державну митну служби. Державна фіскальна служба та поділ – далі.

Державна фіскальна служба. Поділ

Відповідно до постанови, поділили Державну фіскальну службу на Державну податкову (підрозділи податкової міліції) та Державну митну, як окремі центральні органи виконавчої влади.

Кабінет Міністрів буде спрямовувати та координувати діяльність цих служб через Міністерство фінансів України. А для того, щоб реорганізувати Державну фіскальну службу мають створити комісію. Її очолить заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Зазначають, що поділ ДФС на дві служби – це важливий крок на шляху до того, аби побудувати якісну систему адміністрування податків зі зборами. З відповідною реформою створиться підґрунтя для того, щоб демілітаризувати податкові органи. Також покращити сервіси, що надаються платникам податків, підвищити прозорість і підзвітність роботи податкових і митних органів.

Керівників Державної податкової та Державної митної служби визначать шляхом конкурсу. Його проведуть впродовж 3 місяців.

У той же час в Україні створили Державну соціальну службу.

Державна соціальна служба

Урядом утворена Державна соціальна служба України як центральний орган виконавчої влади. Передбачена в постанові Кабміну від 12 грудня 2018 року № 1070.

Згідно з документом, робота Державної української соцслужби спрямована та координується Кабміном через Міністра соцполітики. Останній здійснює реалізацію державної політики в сфері соцзахисту населення та захисту прав дітей. Також контролює дії при наданні соцпідтримки. Передбачається, що в штаті буде 120 одиниць.

Державна соціальна служба буде знаходитись у Києві, на вулиці Еспланадна, 8/10.

Отож, Міністерством соціальної політики для Уряду має бути внесене впродовж 2 місяців Положення щодо Державної соціальної служби. Також проведене функціональне обстеження структурних підрозділів, які займаються питаннями соцзахисту  населення та служб у справах дітей. Мета – виокремити ці підрозділи, щоб здійснити контролюючі функції Державної соціальної служби.

Таким чином, обласні, Київські міські держадміністрації мають забезпечити проведення функціонального обстеження відповідних структурних підрозділів до 1 липня 2019 року.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

Державна фіскальна служба: поділ на митну і податкову служби