Українські чиновники наголошують, що заборонено мати одночасно пільги та субсидії. До того ж, відмовляються допомагати тим, хто змінює прописку та має борги в декілька сотень гривень. Зважаючи на це, придумали нові способи відмови громадянам в отриманні пільг і субсидій. До прикладу, початок весни розпочався з розсилки повідомлень для пенсіонерів. У листах було вказано, відтепер на субсидії розраховувати не слід. Свої дії чиновники пояснили “доходом, що перевищив податкову соцпільгу”.

Місцеві управління дещо розширили свої повноваження – нині самостійно вирішують, кому надавати соціальну допомогу, а кому відмовляти.

Державна допомога. Чому українців позбавляють пільг і субсидій?

Наведемо приклад із Тернопільщини. В обласному Апеляційному суді розглянули спір між Управлінням праці та соціального захисту Бучацької РДА та одержувачкою соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям в період між 2012 і 2015 рр.

Управління перевірило коректність і повноту інформації, що подав заявник. В результаті контролери виявили, що в жінки є два авто, хоча в декларації про доходи не були вказані. Суд першої інстанції підтримав жінку на підставі відсутніх доказів умисного подання неповних даних. Однак в Апеляційного суду була інша думка, тому з відповідачки стягнули 33,5 тисяч гривень отриманої державної соцдопомоги.

За словами експертів, глибокі перевірки проводять неспроста, адже часто субсидіанти приховують свій майновий стан, “забувають” вказати в декларації покупки на понад 50 тисяч гривень.

Борги – відмова у субсидіях

У 2018 році українці побили рекорд через заборгованість за ЖКП. Загальний обсяг – 36,9 млрд гривень. Зважаючи на це, поширена причина скасування субсидій – борги.

Минулого року Кабінет Міністрів зобов’язав служби соціального захисту населення не продовжувати і не надавати субсидії боржникам, якщо навіть сума боргу 340 гривень. Призначити чи відновити виплату допомоги погоджувалися лише тоді, коли громадяни не матимуть жодної заборгованості.

Аналітики кажуть, що заяв зі скаргами щодо несправедливості безліч. Адже частина громадян не вважають боргом те, що надавалось неякісно. Соціальні служби звісно не брали це до уваги та з легкістю позбавляли людей субсидії до винесення остаточного судового рішення.

У свою чергу чиновники внесли зміни в порядок надання субсидій, які усувають дану проблему. До того, як суд винесе рішення, оскаржуваний розмір боргу не беруть до уваги, а субсидію перепризначають на наступний опалювальний період.

Виходячи з цього, мільйонів українців, які могли втратити чи вже втратили субсидію через заборгованість, відновили правах.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Захист інтересів боржників.

Державна допомога: українців позбавляють пільг і субсидій?
Tagged on: