Декретна відпустка: маніпуляція ЗМІ про її скасування

Інтернетом розлетілася інформація про те, що з 2019 року скасують декретну відпустку. За попередніми повідомленнями, жінки після пологів будуть зобов’язані виходити на роботу. Тим самим, покинувши своє маля на няню, на яку держава видаватиме гроші – 1500 грн допомоги. Роздули по повній, що жінки аж взялися за голову. Щоправда при цьому не перевірили правдивість інформації. Тож далі – декретна відпустка та уточнення на 2019 рік.

Декретна відпустка. Маніпуляції про її скасування змусили розгнівати осіб прекрасної статі

Правда наступна: декрет у новому році буде таким же, як і раніше, при цьому зі збереженням робочого місця та соцдопомогою на дитину. Крім того, в жінки є право на перебування в декретній відпустці до досягнення дитиною 3 років. А при народженні малюка жінка отримує грошову допомогу – 10 320 грн. Ще 30 960 грн протягом 36 місяців, тобто по 860 грн кожного місяця.

Виходячи з роздутої інформації та безліч коментарів з цього приводу виникали питання. Зокрема, чи покриватиме держава доставку грудного молока для малюків і т. п.

 

Декретна відпустка. Що ж трапилося? 

З 1 січня Мінсоцполітики запускає пілотний проект під назвою “Муніципальна няня”. Мета – фінансова допомога саме тим сім’ям, які користуються послугами няні. Тобто тим матерям, які хочуть раніше вийти на роботу. Загалом з боку держави допомога розміром у 1 500 грн/місяць.

Стосовно права на відпустку по догляду за дитиною, то воно має затвердження в ЗУ “Про відпустки” і “Про загальнообов’язкове держстрахування”. Це означає, що слід довіряти більше законам, аніж незрозумілим постановам і рішенням. Таким чином, якщо на законодавчому рівні не скасували декрет, то він є й досі.

Примітка. До 2014 року жінки отримували два види допомоги. Перша – при народженні малюка (за першу дитину – 30 прожит. мінім, за другу – 60, за третю – 120. Одразу матір отримувала 10 прожиткових мінімумів. Решту впродовж наступних місяців.

А в березні 2014-го ВР прийняла закон №1164, який об’єднав ці 2 види допомоги в одну. Тим самим скасував градацію виплат за народження 2-ої, 3-ої дитини. Відповідний Закон став чинним з липня 2014 року. Відтоді нічого не змінилось.

Отож, завжди варто перевіряти будь-яку інформацію. А час краще витрачати з користю. Щоправда й на це інтернет-користувачі висловили свою думку:

“Не треба нас осуджувати, тих хто повівся на вкид про відпустку по догляду. Наше державне керівництво так себе скомпроментувало…”.

“Друзі, скажемо з власного досвіду, що деколи навіть оіційні відомства публікують інформацію з помилками. І так, не усі уміють одразу відрізнити правду від брехні. Грає роль репутація влади і формат зради, яку засилають. Важливо, зрозуміти свою помилку і врахувати, що таке є”.

“После того, как прочитала чей то перепост про эту чушь, потратила 5 минут на проверку инфы в гугле. Неужели это так сложно для людей? 🙄🤬 Проще конечно кричать “зрада” и говнецом власть поливать…”.

“Давайте не осуджувати, а просто не вестися на фейки. У кожного своя історія…”, – користувачі Facebook.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

Декретна відпустка: маніпуляція ЗМІ про її скасування