Цільове призначення землі – це використання земельної ділянки за призначенням, яке визначене на підставі документації із землеустрою. Згідно з українським законодавством (пункт 3 статті 20, Земельний кодекс України), у таких власників є право за власною ініціативою на зміну цільового призначення. Для того, щоб це здійснити, необхідна заява та її завірення нотаріусом. Серед головних документів – паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво на право власності. Які наступні кроки – далі в статті.

Цільове призначення землі. Зміна – 2018

Наступним кроком є отримання проекту землеустрою про відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення. При цьому слід укласти договір із відповідною організацією. Тобто спеціалістом із Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників. Інформація міститься на сайті Держгеокадастру (Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру).

У свою чергу інженер визначить межі ділянки. Також складе проект землевідведення. На розробку із усіма узгодження йде від 1-го до декількох місяців. Як результат – готовий проект землеустрою про зміну цільового призначення. Готуються два варіанти – паперовий та електронний. Далі потрібно цей же проект погодити в:

  • місцевому управлінні Державного геокадастру;
  • місцевому відділі архітектури та містобудування (ДАБІ);
  • в окремих випадках – в інших організаціях (органи лісгоспу, водгоспу, охорона культурної спадщини, екологія й т.д.).

Цільове призначення землі. Затвердження проекту.

Коли проект землевідведення вже затвердили, власникові слід подати заяву щодо зміни цільового призначення ділянки (межі населених пунктів) до сільської, селищної чи міської ради. Тоді місцевими органами приймається як позитивне, так і негативне рішення.

Якщо ж ділянка розташована за межами населеного пункту, проект затверджує районна держадміністрація. А замість винесення рішення – розпорядження.

У випадку, коли органи відмовляють власнику, повинні вказати причини. Часто свою відмову пояснюють невідповідністю нового цільового призначення до вимог містобудівних законів. Або ж місцевих правил землеустрою. Так чи інакше, таку відмову можна оскаржити в суді.

У разі схвалення, далі слід звернутись до земельного відділу Держгеокадастру. Це для того, щоб внести запис про землевідведення земельної ділянки зі зміною. Після цього власнику надають витяг із Держземельного кадастру щодо зміни цільового призначення. Сьогодні ж витяг можна замовити онлайн. А на сайті Держгеокадастру є відеоінструкція.

Врешті-решт власник може зареєструвати право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням. Здійснити це можна при звернення до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса.

Стосовно правил реєстрації прав на нерухомість (в т.ч. і земельної ділянки), то визначено Порядком держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (постанова КМУ від 25.12.2015 р. № 1127).

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.

Цільове призначення землі: як його змінити в 2018 році?