Безперечною запорукою успішного проекту є чіткий бізнес-план. Адже людина, що має якусь ідею та хоче реалізувати її у сфері бізнесу, може зіткнутися з багатьма проблемами. А непродуманий проект дуже складно втілити в життя.
Виходом з такої ситуації є саме бізнес-план. Він повинен мати чітку структуру і бути продуманим на всіх етапах. Метод бізнес-плану можна використовувати не тільки на початку своєї справи. А наприклад, коли проекту потрібне додаткове фінансування. А фінансова частина бізнес-плану переконає банкову установу в тому, що вони мають справу із грамотними спеціалістами.
Можна виділити три основні завдання бізнес-плану:
- Він вказує на спільні цілі для менеджерів;
- Легше обґрунтовується потенційна реалізація;
- Це шанс залучити інвесторів.
Бізнес-план має бути створений із метою показати цінність даного проекту, його важливість.
І ще це хороша можливість ще раз переглянути перспективи вашої ідеї. А раптом вона недостатньо мотивована? А такий план вкаже на хиби у розрахунках, неясні цілі, місця, які ще треба доопрацювати. Він дасть глобальніше уявлення про масштаб проекту.
Робота і перегляд написаного теж важить багато. План можна дописувати, уточнювати, за ним можна відслідковувати власний розвиток, сильні сторони і втілені завдання. А також це ще одне нагадування про важливість проекту, про натхнення до його розробки.
Для кращого розуміння даної проблематики наводимо структуру такого плану:
- Першим пунктом має стати короткий опис проекту, що втілюється. Варто вказати і перспективу результатів.
- Інформація про ринок, на який виходить компанія. Сюди належать відомості про конкурентів і потенційних споживачів вашого продукту. Необхідно чітко уявляти цільову аудиторію.
- Опис товару чи послуги, що буде надаватися. Інформація про матеріали виробництва, особливості, ліцензії, властивості. А також шляхи постачання.
- Обсяг збуту товару. Також рекламні заходи та витрати на це.
- Фірми постачальників, вичерпна інформація про поставки – обсяги, адреси фірм.
- Інформація про виробництво. Його сертифікація, опис обладнання, витрати, охорона, система контролю.
- Відомості про кадровий склад. Працівники та їхні обов’язки, залучення нових та їхнє навчання. Квота створених робочих місць. Перспектива їхнього збільшення.
- Правова складова підприємства. Організаційна форма, документи та дозволи.
- Страхування від ризиків. Перелік можливих загроз та методів їхнього усунення.
- Обґрунтування фінансових витрат. Окремо розписується весь кошторис: витрати на виробництво, рекламу, джерела ресурсів, частка інвестицій, виплати працівникам, інформація про кредити.
Ця модель не може бути універсальною чи єдиноправильною. Це начерки чогось більшого, це ескіз і структура роботи.
Звісно, дана структура не підходить для кожного окремого випадку. Всі проекти повинні мати індивідуальний план, що буде підходити йому за всіма параметрами і буде виділяти прикметні риси.
А якщо ви таки наважилися відкрити свою справу, то реєструйте компанію. В цьому допоможуть наші юристи. І не забувайте про важливість бізнес-плану, що може стати ключем до вашого успіху.