Відтепер українські журналісти матимуть свою професійну премію. Назва її “Народний голос”. Ініціаторами стали благодійна організація, громадські активісти та незалежні журналісти з усіх куточків світу. Мета – боротьба з утисками, престиж діяльності та захист принципів чесної журналістики. За рівнем словом свободи Україна займає не останнє місце на карті світу. Проте не далеко й краще. В цьому переконані закордонні журналісти. За роки Незалежності було вбито 68 журналістів. Більшість злочинів – нерозкриті. Згадаймо ті випадки, коли знаходили безпосередніх виконавців (справа Гонгадзе), замовники так і залишились невідомими. В нашій статті – чесна журналістика – нова премія, мовні квоти у ЗМІ.

Чесна журналістика. Порушення свободи слова в Україні

“Так про яку свободу слова можна говорити в цій країні?” – запитують європейські журналісти на прес-конференції про порушення свободи слова в Україні. 18 червня на майданчику інформаційного агентства «Інтерфакс» обговорювали питання мовних квот у ЗМІ. До того ж, закордонні гості заявили про нову професійну премію для журналістів “Народний голос”.

Окрім засновниці благодійного фонду “Нове покоління міста Києва” Алли Ратушної виступили й іноземні журналісти – Ян Корал (Чехія), Ульрік Хайден (Німеччина). А також Світлана Мазур, яка є парламентським журналістом, фахівцем зі зв’язків з європарламентарями. До того ж, вона є членом спілки World Alliance (Німеччина).

Одна думка на всіх: журналіст – це складна професія в будь-якій країні. Проте кричущі порушення свободи слова саме в Україні. Проблемних місць на території нашої держави дуже багато. Україна займає 101 місце у відповідному рейтингу.

Мовні квоти у ЗМІ (Україна)

Пройшло понад півроку, як в Україні ввели мовні квоти на телебаченні та пресі.

Загалом, на нацканалах мають відводити українській мові не менше 75% ефіру. Що стосується регіональних – не менш, ніж половину. Випуски новин – українські. Фільми мають бути або перекладеними, або протитрованими.

Сьогодні українську мову можна почути в усіх іноземних фільмах і серіалах. Як виняток – радянське кіно (відзняте до 1 серпня 1991 року), яке потрібно транслювати з субтитрами держмовою.

Чесна журналістика. Премія “Народний голос”

Члени Благодійного фонду “Нове покоління Києва” вирішили заснувати Всеукраїнську премію для представників ЗМІ із назвою “Народний голос”. Це так звана можливість для журналістів розказати правду. На жаль, у нашій країні час, коли ЗМІ знаходяться під контролем. Тому й бояться публікувати реальність.

Серед членів журі – закордонні журналісти-експерти (з Німеччини, Франції, Болгарії, Чехії тощо). А також наші громадські діячі. Головне завдання – щотижня визначати, чи відповідають основні принципи демократичним нормам і свободі слова матеріалів журналістів-учасників. Найкращим даватимуть грошову винагороду.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію щодо консультування Ви можете знайти на сайті.

Чесна журналістика: в Україні з’явиться нова премія “Народний голос”