Усім відомо, що в Україні чимало злочинців і правопорушників. Низький рівень життя, виховання, цікавість тощо – все це може схилити до скоєння злочину. Особливо це можливо, коли формується свідомість. Аби не стати на хибний шлях, потрібно насамперед думати по наслідки. А от чи всі підлітки так роблять? Певно, що ні. Наприклад, вкрадуть якусь річ, їх спіймають, а потім шкодують. Адже світить колонія. В таких випадках, щоб не ламати життя дітей, створили Центр ювенальної пробації. У столиці діє поки один. Яким чином дають другий шанс – далі в статті.

Центр ювенальної пробації. Школа другого шансу

Про наслідки деякі й думають. Але сподіваються, що пронесе. Пощастило тим, кого відправили не в колонію, а до Центру ювенальної пробації. У ньому ж діти, що скоїли нетяжкі злочини. На сьогодні проходять пробацію в столичному центрі 22 неповнолітніх. За хуліганство та крадіжки – корисне дозвілля. Спеціалісти проводять тренінги, допомагають самовизначитись у житті та обрати професію.

Центр ювенальної пробації. Послуги неповнолітнім

Головна ідея Центру пробації – надання неповнолітнім комплесних послуг. Це і соціального, психологічного та юридичного характеру. При цьому відповідно до їх криміногенних потреб. Фахівець того чи іншого напрямку проводить оцінку ризиків на вчинення повторного кримінального правопорушення. Разом з тим, і самих потреб підлітка. Крім того, виявляє проблемні сторони життя. Далі – пропонує заходи, що можуть вплинути на причини. Тим самим, мінімізувати відповідні ризики.

У Києві працює поки один такий центр. Загалом в Україні їх 12. Головним завданням є попередження скоєння повторного скоєння злочинів. Досвід перейняли у своїх колег із Канади. Там система працює 25 років. Дітей не ізолюють від суспільства та не забирають із сім’ї. Як результат – кількість колоній для неповнолітніх значно зменшилась.

Мета та завдання

В Україні також є своя позитивна динаміка. Ще 8 років тому за гратами утримувались близько 1,5 тисячі неповнолітніх. На сьогодні ж 138.

За словами начальника ГТУ юстиції в Києві, діти, що на обліку – ті, хто спробував вчинити крадіжку. Навіть, якщо й нічого не вийшло, потім жалкуватимуть. А якщо відразу кидати в місця позбавлення волі, то шансу стати на нормальний шлях у дітей не буде. Тому краще вибирати дружню атмосферу, що є в Центрі. Тут розкажуть і про права людини, і про захист.

Центр ювенальної пробації – місце для відвідувань не лише порушників, а й їхніх однолітків. А прийшли для того, щоб бути обізнаним і вміти відстоювати свої права у повсякденному житті. Тому такі Центри можна назвати хорошою школою та допомогою для підлітків. А в найближчі 2 роки планують відкрити і для дорослих.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Центр ювенальної пробації: замість колонії – школа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.