У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо штрафів за булінг. Якщо раніше це були покарання для батьків і учасників цькувань в розмірі 51 гривні, то тепер цифра зросте вдвічі. Автори проекту прагнуть не лише жорстокішого покарання, а й зміни самого формулювання правопорушення – з хуліганства на булінг. Далі в статті – булінг в Україні, покарання для всіх учасників, штрафи.

Булінг в Україні. Визначення поняття та покарання

Булінг має декілька форм проявів. Зокрема, це цькування дитини та агресивне переслідування. На жаль, часто спостерігається в школах, зустрічаються випадки і в дитячих садках. Знущання над дитиною однолітками не є новим явищем і зустрічається в усьому світі. Зважаючи на це, в 2000 роках почали діяти антибулінгові компанії. Раніше ж не дуже звертали увагу на таке цькування. Дитина переживає – нічого. Побили – потерпить, стане сильнішою. Коли ж дитина вчиняла самогубство, то лише тоді людство непокоїлось. А вирішувати проблему на початковому етапі братись ніхто не поспішав.

Хвороба булінгу в Україні прогресує. Однак не всі просять про допомогу. За минулий рік до психологів звернулося 109 тисяч осіб. З них 39% – діти, 29% – вчителі; 27% – це батьки.

У Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що в 2017 році з булінгом зіткнулися 67% дітей. А за даними Держстату, минулого навчального року в школах нараховувалось понад 3,9 млн дітей. Це означає, що 2,6 млн пережили чи ж були свідками знущань. У свою чергу, 40% мовчали. За словами психологів, через сором або ж явище приймають, як норму.

Булінг в Україні. Покарання

За те, що морально чи фізично здійснили насильство та за прояви агресії будь-якої форми передбачено штраф – від 40 до 850 гривень. Це стосується й тих батьків, у яких неповнолітні діти.

За проявлену особливу жорстокість до неповнолітньої дитини – від 1700 до 3400 гривень штрафу. Каратимуть і вчителів за приховування цього явища. Сума штрафу коливатиметься від 850 грн до 1700 грн.

У свою чергу, обов’язком шкільних директорів буде контроль за проведеними заходами боротьби з булінгом. А також розгляд заяв стосовно випадків цькувань.

За законопроектом на сайтах освітніх закладів має бути відкритий доступ, аби вивчити правила поведінки в школі.

Дивитися за безпекою має й поліція та заступник директора школи. Правоохоронці повинні контролювати вхід до школи.А останній бути відповідальним за фізичний вплив на дітей, а також інформаційний та екологічний.

Булінг зустрічається в усіх куточках світу. Кожна країна має свої методи боротьби. До прикладу, в одній із провінцій Канади штрафи накладають навіть на свідків цькування, бо не розповіли про цей інцидент.

У Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) розповіли, що з булінгом в Україні стикнулися близько 70% дітей.

Автори ж законопроекту переконані, що такий документ дозволить захистити права як дітей, так і працівників навчальних закладів.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Булінг в Україні: будуть покарані вчителі, батьки та діти