Чиновники разом із забудовниками розробили нові будівельні норми. Цього літа планують бачити багатоповерхівки новими. Для цього ж переписали старі будівельні норми (ДБН), які не переглядалися вже 13 років. Відповідні рішення прийняли 15 березня на спільній нараді будівельників, чиновником Мінрегіонбуду та прем’єр-міністра в Кабміні. Нормативи мають розглянути протягом 2 тижнів. Про які зміни йдеться – далі в статті.

Будівництво по-новому. Що зміниться?

Список змін включає в себе практично два десятки пунктів. Поштовхом для відповідного рішення, насамперед, стали старі нормативи, які не переписували та й по суті не дотримувались.

Нині для того, щоб реалізувати сучасний проект, необхідне узгодження з Мінрегіоном. Це ж додаткові тимчасові витрати для втілення в життя нових норм. При цьому заспокоюють клієнтів. Кажуть, що зміни скоріш за все не вплинуть на вартість новобудов.

Що пропонують?

Будинки без сміттєпроводів. На сьогодні існує заборона на побудову будинків без сміттєпроводів. З новими ж правилами їх не буде. Самим жителям багатоповерхівок запропонують сортувати відходи. При цьому експерти вважають, що інфраструктура міст до цього поки не готова. Замість сміттєпроводів біля будинків встановлять контейнери для роздільного збору відходів.

Відмова від технічних поверхів.

Якщо є належна тепло-, гідро- і шумоізоляція, то можна поєднувати стелю квартири та дах будинку. Виходячи з цього, звичні горища та технічні поверхи зникнуть з українських новобудов. До того ж, більшість жителів останніх поверхів «приватизували» технічне приміщення, зробивши частиною своєї квартири. З новими правилами цього зробити не вийде.

Чи дозволять мешканцям самостійно склити балкони, якщо отвір одного з вікон не менше 1,2 м (для доступу пожежникам)?

Нині склити балкони і лоджії в будинках з однієї сходовою кліткою заборонено, але на жителів це правило не діє. Забудовник розробляє загальну концепцію будинку, самі ж покупці самостійно беруться склити свої квартири наперекір будівельним нормам.

До нормативів також включать:

Міні-кухні у великих квартирах. На сьогодні кухні-ніші дозволено поєднувати лише в 1-кімнатних квартирах, смартах. Відповідне обмеження пропонують зняти.

За нинішніми нормами, в квартирі обов’язково має бути «загальна кімната» окремо від кухні. Адже мешканці часто самі зносять стіни і об’єднують кухню з вітальнею, тобто роблять студію.

Паркінг. Крім того, допускається будівництво паркінгів під лікарнями (крім корпусів з палатами), громадського харчування, культурними і спортивними установами. А замість двох виїздів з паркінгу дозволять робити один (протипожежні вимоги підземної стоянки прирівняють до наземним).

Паркінг дозволять будувати прямо під житловими приміщеннями. Раніше стоянку від квартир повинен був відділяти технічний поверх. Нині – за умови установки протипожежного перекриття, теплоізоляції і антивібраційного шару. І то можна буде обійтися без такого прошарку.

Стоянки розташують ближче до будинків, не ближче, ніж за 3 м від будинку (раніше – 10 м).

Комори з сигналізацією. Зараз при вході в будинок повинен бути бордюр або сходинка висотою не менше 15 см. Таку норму приберуть, що дозволить робити вхід в будинок на рівні тротуару.

Вбудований дитсадок. До житлових будинків дозволять пристроювати дитячі навчальні заклади та початкові школи, якщо будуть обладнані окремими комунікаціями, входом. А територію захистять парканом.

Дитячий майданчик на даху з огорожею.

Приберуть норму про обов’язкову наявність господарських майданчиків для вибивання килимів і сушки білизни. Замість них стоятимуть сміттєві контейнери.

Кафе в/на території житлової забудови. Заклади громадського харчування зможуть вміщувати понад 50 чоловік з окремим входом. Продуктові, побутові магазини, заклади громадського харчування, адміністративні приміщення дозволять облаштовувати вище 3-го поверху.

Під’їзд пожежних авто. Основна ціль – можливість дотягнутися на сходах до будь-якого приміщення в будинку. Інше не має значення.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Будівельна ліцензія.

Будівництво по-новому: якими будуть багатоповерхівки за новими правилами?