Будівельні правила оновлені – в Україні заборонили проектувати тимчасові автостоянки на тротуарах. Насамперед розберемось, які бувають автостоянки. Саме ж поняття означає споруду, будівлю (будинкову частину) чи спецмайданчик, на якому тимчасово чи постійно зберігають транспортні засоби.

Автостоянки поділяють за термінами: надовго, постійно, сезонно, тимчасово; за місцями: у відпочинкових зонах, в місцях великого скупчення людей (біля супермаркетів, автостанцій, вокзалів, спортивних споруд…); денні, нічні; за способом зберігання: відкриті (навіси чи гаражі), змішані. Основна різниця з паркінгом – за збереження транспорту на автостоянках відповідальні власники автостоянок.

Чому в Україні більше не буде тимчасових автостоянок на тротуарах – далі.

Будівельні правила. Заборона на тимчасові автостоянки на тротуарах

У Міністерстві регіонрозвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлюють держбудівельні норми. Одна з них – недопущення того, щоб влаштовували автостоянки тимчасового зберігання на тротуарах. Такі зміни вже є в новому ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці й дороги населених пунктів”, де встановили вимоги щодо проектувань та будівництв вулиць і доріг міських, сільських населених пунктів.

На сьогоднішній день існує велика проблема з паркуванням. Водії залишають своїх залізних коней де завгодно. Таке ж хаотичне паркування значно шкодить нормальному пересуванню інших. З’являються затори на дорогах, пішоходам ніде пройти та й небезпечно. Таким чином, ця норма допоможе “розрулити” ситуацію, покращить умови дорожнього руху, підвищить безпеку.

За новими державними будівельними нормами, проектувати тимчасові автостоянки не можна:

  1. на тротуарах;
  2. вздовж проїжджих частин автомагістралей загальноміського значення безперервного руху;
  3. вздовж проїжджих частин магістралей районного значення, коли пропускна здатність приближена до 1, а також, якщо на цих магістралях виділені окремі смуги для руху маршруток.

Відповідні правила діятимуть як на вже існуючі автостоянки (реконструкція), так і тих, що поки в проектах.

Порушення паркування при експлуатації доріг регулюватиметься за новоприйнятим українським Законом від 21.12.2017 № 2262-VIII. Самі ж зміни почнуть діяти 27 вересня 2018 року.

Загалом, новий проект державних будівельних норм (ДБН) стосовно вулиць і доріг розробили на заміну аналогічного 2001 року. Його вже затвердили та незабаром опублікують.

1
Використане зображення з сайту dbn.co.ua

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Будівельні правила: тимчасових автостоянок вже не буде