“Будівельна амністія” є кроком з боку держави на зустріч українцям, які свого часу не оформили своє будівництво. Причини могли бути різними – від незнання законів до територіальної недоступності певних органів. Таким чином, в Україні почав діяти відповідний наказ Мінрегіонрозвитку. Разом із ним запрацював механізм будівельної амністії, який розрахований на дачні та приватні будинки, що були збудовані без дозвільних документів. На сьогоднішній день, кажуть у Держархбудінспекції, кожен може звернутися за допомогою і не хвилюватись більше за свої “незаконні” об’єкти.

Будівельна амністія. На які об’єкти вона поширюється?

Механізм запрацював, а отже й до узаконення своїх самочинних будівель можна готуватись, тобто готувати пакет документів.

Будівельна амністія поширюється на наступні об’єкти:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, що мають загальну площу не більше, ніж 300 кв. м.;
  • господарські (присадибні) будівлі і споруди, що мають так само загальну площу до 300 кв. м. При цьому збудовані з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015-го;
  • будівлі і споруди, що мають сільськогосподарське призначення та були збудовані до 12 березня 2011 року.

Головною умовою є те, щоб об’єкти відповідали цільовому призначенню земельної ділянки. Те саме стосується будівельних норм і проходження технічного обстеження.

Аби амністувати таку нерухомість необхідно подати:

  1. заяву щодо прийняття об’єкта в експлуатацію (якщо є співвласники земельної ділянки чи об’єкта потрібні і їх підписи);
  2. заповнену декларацію щодо готовності ввести об’єкт в експлуатацію (1 примірник);
  3. звіт стосовно проведеного технічного обстеження.

До вищевказаних документів потрібно подати й копії:

  • щодо права власності або користування земельною ділянкою;
  • технічного паспорта, має бути відмітка, що об’єкт можна розмістити та провести надійну та безпечну експлуатацію. Варто зауважити, що техпаспорти, які складались до того, як набрав чинність Порядок, повинні мати відмітки, що проводилось технічне обстеження.

Стосовно місця розташування об’єкта, то його повинен погодити місцевий орган містобудування та архітектури.

Будівельна амністія. Процедура

У Держархбудінспекції зазначили, що ця будівельна амністія є безстроковою. А здійснюватимуть її за простою схемою.

Після того, як до органу Держархбудконтролю подали необхідні документи та заяву, потрібно чекати на відповідь. Час очікування – до 10 робочих днів. Далі – рішення стосовно введення об’єкта в експлуатацію.

Штрафних санкцій, кажуть, застосовувати не будуть. Мова йде про самочинне будівництво та експлуатацію таких об’єктів власниками/користувачами земельних ділянок.

На території України вже сотня новоутворених органів архбудконтролю. Їх створило місцеве самоврядування. Відповідно, від ДАБІ отримали такі повноваження. Це означає, що для жителів різних населених пунктів – це можливість прийти до місцевих інспекцій. Таким чином, вирішити питання на місці.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Будівельна ліцензія.

 

 

 

Будівельна амністія: в Україні запрацював механізм