У Києві боржникам комунальних послуг почали перекривати каналізації. “Київводоканал” почав застосовувати пристрій “чоп-2008”. Це – спеціальна заслінка, що блокує каналізаційну трубу квартири. Жителям вулиць Градинської та Бальзака (Троєщина) першими почали вимикати водовідведення. Така боротьба з комунальними боржниками неспроста. Станом на 31 травня 2018 року заборгованість киян складає 427 млн грн.

Боротьба з комунальними боржниками. Відключення водовідведення

У “Київводоканалі” продовжують роботу з боржниками. Стратегія – устаткування “чоп-2008”, що призначене для індивідуального відключення. Механізм роботи такий – спецзаслінку опускають у стояк. А те, що відбувається всередині оператор бачить на моніторі. Спеціаліст обирає потрібний поверх і перекриває вихід стічних вод.

Боржника відключили. Проте його немає вдома. В такому разі працівники залишають відповідне повідомлення.

Для того, щоб вирішити питання щодо погашення боргу та оплати послуг за підключення до каналізації, боржникові слід звернутись на Електротехнічну, 16. Тобто до “Київводоканалу”.

Споживачам, що мають заборгованість, Київводоканал завжди йде назустріч. А в разі необхідності пропонує укласти договір з реструктуризації. Його ж можна оформити в одному з Центрів обслуговування споживачів Київводоканалу або ж у будь-якому Центрі комунального сервісу (ЦКС).

Єдиний реєстр боржників

У 2017-му в Міністерстві юстиції запустили єдиний електронний реєстр боржників за комунальні послуги. До бази внесли фізосіб і приватні підприємства. Дізнатись, який борг можна, ввівши дані в спеціальну форму. Потрібні ім’я, прізвище, по батькові, дата народження. А також номер ідентифікаційного коду чи реєстраційний номер платника податку.

До реєстру не вносять дані тих боржників, які є державними органами, органами місцевого самоврядування.

В єдиному реєстрі такі відомості про боржника:

  • ПІБ, дата народження, ІПН юрособи в ЄДР юридичних осіб, фізосіб-підприємців і громадських формувань;
  • найменування органу чи ПІБ людини, що видала виконавчий документ;
  • найменування органу держвиконавчої служби чи ПІБ приватного виконавця, номер засобу зв’язку та адреса електронки виконавця;
  • номер провадження;
  • категорія стягнення (аліменти, штраф і т.д). 

Виключення з Єдиного реєстру відбувається разом із винесенням постанови про те, що виконавче провадження закінчилось. Виконавчий документ повертається стягувачеві, до суду або ж у день, коли виконавець встановлює факт відсутнього боргу.

Якщо Вам необхідна правова допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Захист інтересів боржників.

Боротьба з комунальними боржниками: почали відключати комунікації