Питання боргу та його стягнення поширюється на різні аспекти та обставини. І кожна нова обставина породжує нові запитання та узгодження неточностей. Щоб говорити про конкретний випадок процедури стягнення, варто дослідити кожен її аспект. Дана стаття про те, чи переходить борг разом із спадком до спадкоємця. Та які обставини на це впливають.

Спадкоємець після отримання спадщини одержує не тільки майно, а й права та обов’язки спадкодавця. Часто трапляються випадки, коли йому передається не тільки власність, а й борг. Чи повинен спадкоємець оплачувати його? Про це – далі.

У тому випадку, коли майно переходить у спадок після смерті боржника, то спадкоємці повинні сплатити борг. Але є таке зауваження: вимоги кредитора можуть задовольнятися лише у межах вартості спадщини. Кредитор не може вимагати більшого.

Це означає, що спадкоємці не повинні сплачувати борги з власного майна. А у тому випадку, коли вартість спадщини не може покрити боргове зобов’язання,то воно припиняється через неможливість виконання.

Важливо також пам’ятати, що спадкоємці зобов’язані оплачувати штрафи чи відсотки, що були нараховані, тільки у одному випадку. Це тоді, коли такі штрафи чи відсотки були нараховані спадкоємцеві за життя. Всі інші обов’язки вважаються неправомірними і не можуть надаватися спадкоємцям до сплати.

Треба також сказати про те, що поручителі можуть бути зобов’язані відповідати за виконання обов’язків перед новим боржником. Це відбувається у разі смерті позичальника та тоді, коли у такого позичальника є правонаступник, що прийняв спадок і згоду поручителя відповідати за такого боржника. Це має бути зафіксовано у договорі поруки.

Тому є ряд обставин юридичного значення, що допоможуть правильно вирішити спір між кредитором та спадкоємцем, що стосується стягнення боргу у випадку смерті боржника.

До них належать:

  • той факт, коли спадкоємець приймає спадщину;
  • юридичним фактом виступає також наявність та розмір майна, що є частиною спадку;
  • До того ж важливим моментом є згода поручителя відповідати за нового боржника перед кредитором;
  • також невиконання позичальником вказаних обов’язків, що передбачені кредитним договором;
  • Ще один факт, передбачений законом, це факт передачі позову до поручителя у термін, що визначається законодавством.

Таким чином, бачимо, що борг переходити разом зі спадком може, з цим пов’язується створення нового боржника і стягнення боргу за правилами. Зокрема, щодо співмірності боргу та майна зі спадщини.

Отже, якщо у вас виникли питання щодо процедури стягнення боргу щодо особливостей її провадження, то звертайтеся за консультаціями до фахівців проекту «Ваш юрист». Вам нададуть кваліфіковану юридичну допомогу, підкажуть, які документи потрібні та як подавати позов у тому разі, коли щодо вас вчиняються протиправні дії. Вашу ситуацію розглянуть у індивідуальному порядку та підберуть ті рішення, що допоможуть саме за таких обставин.

Борг у спадок. Чи має спадкоємець сплачувати його?
Tagged on: