Понад 800 мільйонів гривень борг перед освітянами у Кабміна. На думку Голови профільної спілки Олександра Яцюня, це наступ на права освітян. Вчителі вищих та середніх столичних навчальних закладів вимагають виплатити кошти. Звернення до Кабінету Міністрів підписали 103 тисячі вчителів. Більш детально про ситуацію – далі.

Борг перед освітянами. Понад 800 млн грн винен Кабмін

Кабмін заборгував працівникам шкіл і вишів понад 800 мільйонів гривень. Як результат – до кінця нового року вчителі не доотримають по 1-2 тисячі гривень щомісяця. Це доплати за інтенсивність праці.

Це означає, що в оплаті праці всі педагогічні працівники закладів середньої освіти недоотримують вересень, жовтень, листопад і грудень. Мінус надбавка за престижність у Києві була 30%, а залишається 5%. Також мінус повністю зникає надбавка за складність і напруженнність, – повідомив Олександр Яцунь.

Столичні школи переповнені. Про це говорить Голова подільської районної профспілки освітян Галина Ткач. Класи по 35-40 учнів і дітей киян, і дітей-переселенців зі Сходу, і дітей тих, хто знайшов роботу у столиці.

До вересня надбавки виплачувалися з бюджету столиці, говорить Олександр Яцунь. З початку навчального року ці оплати припинилися. У свою чергу Галина Ткач пропонує включити всі надбавки за інтенсивність у заробітну плату.

Ми скільки років боремось за те, що шановний Уряде змініть нам тарифну сітку, яка б відповідала початковій ставці. Боротьба триває вже 20 років, – закликає Галина Ткач.

А зі слів вчителя однієї зі шкіл, мерія хоч і зобов’язалася виплатити на День учителя традиційні премії, проте одержать їх після свят.

Невже Уряд хоче, щоб учителі зібралися та прийшли до стін із проханням того, на що заслуговують. Прохати про те, що напрацьовано роками, – звернувся Володимир Василюк.

Борг перед освітянами. Акція протесту

На підтримку звернень до Кабміну з вимогою виплати субвенції, педагоги поставили 103 тисячі підписів. Завтра, 4 жовтня, вони вийдуть до Кабінету Міністрів з акцією протесту.

Нагадаємо, що відтепер діти в школах вчитимуться 12 років. Більше того, запрацювала нова українська школа. Це – ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головним завданням є створення такої школи, щоб у ній було приємно вчитись дітям. А навички зі знаннями уміло застосовувати в дорослому житті.

1 вересня діти вже сиділи за партами сучасного зразка, гралися, навчалися та відпочивали на перервах.

Того року Міносвіти й науки відібрало 100 шкіл для участі в такому експерименті. Тоді запустили в навчальному проекті пілотний клас за новою програмою. Аби ж заохотити дітей до навчання, школи почали закуповувати різноманітні цікаві інтерактивні предмети. Зокрема, живу підлогу, мультимедійні комплекси.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення боргу. 

Борг перед освітянами: понад 800 млн грн винен Кабмін
Tagged on: