Об’єднання однодумців задля допомоги та підтримки суспільства потребує чіткої програми, актуальності, волонтерів та людей, що вміють спілкуватися з іншими, що вміють і хочуть робити світ кращим. Так створюється благодійна організація.

На жаль, досвід стількох зареєстрованих організацій показує, що крім юридичної реєстрації є ще багато питань та нюансів. Тому перед вами 5 найактуальніших запитань про заснування благодійної організації.

Запитання №1

Чи доцільною буде створена благодійна організація?

Перед заснування такої спілки слід добре обдумати, чи має вона конкретну мету, чи набере достатню кількість однодумців, наскільки сильна мотивація лідера-засновника. Хороший лідер спочатку обдумає всі можливі шляхи розвитку, актуальність даної тематики у суспільстві та потенційні загрози. Чи має дана благодійна організація конкурентів і чи не доцільніше буде приєднатися до вже створеної спілки.

Якщо обминути або поставитися до цього етапу із байдужістю, то благодійна організація приречена на провал.

Запитання №2

Чи мета організації унікальна?

Якщо із мотивацією все зрозуміло, то питання мети складніше. З кожним роком в Україні збільшується кількість організацій та спілок. Тому варто промоніторити вже існуючі благодійні організації, щоб пересвідчитись, що жодна із них не займається тією ж справою і за допомогою тих же методів. Також необхідно чітко уявляти, яку саме користь благодійна організація приноситиме місту чи цілій державі. Навіть у випадку, що хтось уже створює проекти вашої мрії, не поспішайте здаватися. Креативний підхід, свіжі ідеї та нестандартні рішення завжди знайдуть підтримку серед людей.

Запитання №3

Чи є у благодійній організації  команда однодумців?

Управління  організацією значно складніше за її реєстрацію. А робити це самому ще важче. Для цього лідер збирає навколо себе однодумців, що мають різноманітний досвід у багатьох сферах діяльності і можуть поділитися з ним, працювати на благо всієї команди. Напрямків роботи буде достатньо: зв’язки із громадськістю, організаційні моменти, звітність та бухгалтерія, творчі проекти, спілкування із спонсорами, залучення масової авдиторії. Тому важливо зібрати команду людей, що з ентузіазмом братимуться до роботи.

Запитання №4

Які джерела фінансування буде мати благодійна організація?

Крім ідеї та однодумців, важливо також продумати фінансову сторону справи. Адже для втілення планів у життя потрібно мати ресурси.

Практика отримання грантів – це одна з можливостей здобути кошти на втілення мрії. Але з часом таких програм поменшало. А конкуренція лишається високою.

Тому варто реально оцінювати, яка частина роботи буде вважатися волонтерською та звідки взяти кошти на справді важливі потреби благодійної організації.

Запитання №5

Як юридично оформити заснування благодійної організації?

А якщо всі питання вже вирішено, мета чітко сформульована, команда зібрана, а спонсори чекають можливості розвивати проекти, то лишається юридичне оформлення. А з цим питанням допоможуть розібратися спеціалісти проекту «Ваш юрист».

 

Благодійна організація: робимо добро разом!