Отримання безвізу – це мрія, яка здійснилась для багатьох українців. До того ж, у 2018 році Україна посіла перше місце серед країн СНД у рейтингу можливості подорожувати країнами світу без візи! В світі – це 44-а сходинка зі 104-х у міжнародному індексі паспортів, який складає компанія Henley & Partners. Порівняно з 2017-м, наша країна піднялась на 14 пунктів. Це дуже хороший показник, а також можливість для українців відвідати 114 країн світу. ЄС же прагне змінити правила в’їзду – за користування безвізом українцям доведеться платити 7 євро. Гроші йтимуть на електронну авторизацію та раз на 3 роки. Про законодавчі нововведення – далі в статті.

Безвіз – 2018. Які зміни торкнуться українців-мандрівників?

Зміна буде не одною. Зокрема, для тих іноземних гостей, що подорожують країни ЄС без віз, запустять систему ETIAS – European travel information and authorisation system (“Європейська система авторизації та інформації про подорож”). Цей проект потребує платної авторизації, передачі своїх даних.

Оброблятимуть заявку за 7 євро. А дозвіл на відвідування європейських країн діятиме 3 роки. Тобто українець платитиме не за поїздку, а за авторизацію. Стосовно дітей до 12 років, то авторизація буде безкоштовною.

Крім того, необхідне заповнення форми, яка схожа на візову анкету. Проте лише в електронному вигляді.  Там мають бути стандартні графи: ім’я, паспортні дані. Разом з тим, запитання на кшталт рівня освіти. Попри те, проблемних питань не повинно бути, наприклад, щодо розміру доходу. Проте можуть запитати, чи не бували часом у країнах, де підвищений терористичний ризик, де специфічні епідемії або ж, чи не здійснювали кримінальних правопорушень за останні 10 років. Якщо ж так, то сказати в якій країні.

Саму ж роботу над ETIAS проводять вже декілька років. Процес затягнувся, але нині – на завершальній стадії. У квітні Європарламент разом із Радою ЄС домовились щодо всіх системних моментів. Залишилось прийняти саме офіційне рішення, розробити систему та втілити в життя.

Коли почнуть – нині невідомо. Тому можна сказати, що це лише плани. І то з 2021 року та для початку в аеропортах і морських портах.

Нагадаємо, що згідно статистики за 2017 рік з України виїхали понад мільйон українців. Проте за останній час користування безвізом в рази зменшилось. До прикладу, в лютому – на 15 %.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Безвіз – 2018: скільки та за що доведеться платити українцям?
Tagged on: