Безвісти зниклий: причини та наслідки такого визнання

Безвісти зниклий – це той, що тривалий час не з’являється за своїм місцем проживання. При цьому перебування особи невідоме. У таких випадках людину і визнають безвісти зниклою. Сама ж процедура має свої нюанси, повинні бути й підстави для цього. Більш детально про це та про причини з наслідками – далі в статті.

Безвісти зниклий. Причини та наслідки визнання

Насамперед, зазначимо, що підстава для визнання – відсутність особи протягом року за місцем постійного проживання. Разом з тим, жодних відомостей щодо місця знаходження. За статтею 43 ЦКУ, якщо не має можливості встановити день отримання останніх відомостей, то початком річного терміну вважатимуть перше число місяця. Тобто наступного за тим, коли вони були одержані. Коли ж неможливо встановити цей місяць – перше січня наступного року.

Важливо, що до встановлення факту на законному рівні, таку особу вважають виконавцем своїх прав і обов’язків, наприклад, забезпечення сім’ї. Таким чином, родина зниклої людини ніби то не потребує допомоги від держави.

Безвісти зниклий. Чому потрібне таке визнання?

Коли сім’я втрачає годувальника, то має право на пенсійні виплати.

У разі відсутнього чоловіка, розірвання шлюбних відносин здійснюється за спрощеною схемою.

Довіреність або договір доручення втрачає свою силу.

На майно безвісти зниклої людини встановлюють опіку. Згідно зі статтею 44 ЦКУ, за відповідним судовим рішенням нотаріусом описується майно та встановлюється опіка. У свою чергу опікун бере на себе певні зобов’язання.

Звернення до суду

При зверненні до суду необхідна позовна заява за місцем проживання заявника чи останнім відомим місцем майна зниклої особи. Такі справи регулюються Цивільно-процесуальним кодексом України (ст. 305). Прийти до суду по суті може кожен. Однак той, хто зі зниклою людиною знаходиться в матеріально-правових відносинах.

У заяві мають бути зазначені такі відомості, як: хто зник, які обставини, остання інформація про особу, чи вжиті були пошукові заходи. До того ж, повинні бути і причини, аби визнати безвісти зниклою особою. До прикладу, вступ у другі шлюбні відносини. Іншими словами, потрібне підтвердження факту, докази, що людину розшукували (оголошення, звернення в поліцію).

Якщо ж людина повернулася чи знайшлася, то до суду подається відповідна заява. Таким чином лише в судовому порядку скасовується попереднє рішення.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.

Безвісти зниклий: причини та наслідки такого визнання