Наявність реєстрації дозволяє користуватись багатьма адміністративними послугами та правами у Вашому місті. Що стосується тих, хто не має так званої “прописки”, кількість обмежена. За статистикою, майже 30% українців живуть не за місцем реєстрації. На що не слід розраховувати без прописки – далі в статті.

Без прописки. Обмеження надання послуг

ОФОРМЛЕННЯ ID-КАРТКИ ТА ОТРИМАННЯ ІНШИХ ПАСПОРТНИХ ПОСЛУГ

Перший паспорт громадянина України (новий зразок – ID-картка) особа може отримати лише тоді, коли має зареєстроване місце реєстрації. Навіть, якщо паспорт старого зразка (книжечка) та при зміні фотографії при досягненні 25 та 45 років.

РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ

Прописати дитину складніше, ніж дорослого, коли мова йде про місце. До того ж, потрібно зробити це вчасно – протягом 3 місяців, як отримали свідоцтво про народження. Проте сама процедура нескладна. При бажанні батьків документи можуть направити до органів РАЦСу  під час державної реєстрації народження малюка.

Згадайте статтю: Свідоцтво про народження за 5 хв: немовлят реєструватимуть онлайн

Та й реєстрація повинна бути за адресою батьків, допоки дитині не виповниться 14 років. Якщо ж батьки живуть окремо, то за місцем одного з них, але за письмовою згодою іншого. Дозвіл на прописку не потрібен, якщо так вирішив суд або орган опіки.

БЕЗ ПРОПИСКИ. ПЕРШИЙ КЛАС

Всі ми знаємо про медичну реформу 2018, коли кожен має право вибрати свого лікаря (навіть без прописки у певному місті), підписавши декларацію. Проте що стосується шкіл, Міносвіти принципове. За новими правилами зарахування, держава гарантує місце в школі, що є найближчою до місця проживання родини. А найпростіший спосіб підтвердити це – “прописка” батьків. Тому існує ризик, що дитина може не потрапити до першого класу.

ОТРИМАННЯ ПІЛЬГ

Будь-які пільги для людей з інвалідністю, учасників бойових дій та членів їхніх сімей надають “за пропискою”. А місцеві діють лише для жителів. До прикладу, особі, що зареєстрована на Черкащині, а проживає в столиці не дадуть “картку киянина”.

Хоча для фактичного проживання передбачена, наприклад, субсидія на оплату житлово-комунальних послуг. Але на практиці поширюється далеко не на кожного.

ГОЛОСУВАННЯ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ

Право голосу є, але вдома. Проголосувати на виборах можна виключно за місцем реєстрації. Навіть, якщо проживаєте в столиці 20 років.

ЯКЩО ПП – ОПЛАТА ПОДАТКІВ, ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ

Тут все зрозуміло, єдиний податок, який сплачують фізособи-підприємці, йде до місцевого бюджету громади, де є реєстрація.

Тут і зараз – правило не діє. Тобто підприємцю, що проживає, наприклад, у Києві доведеться їздити до зареєстрованого місця як мінімум 1 раз на 3 місяці. Це для того, щоб у себе вдома подати звітність, зробити звірку.

УЧАСНИК СУДОВОГО ПРОЦЕСУ

Неважливо, хто ви – позивач, відповідач, третя особа чи свідок, повістка до суду прийде за прописаним місцем. А якщо Ви там не проживаєте, то можете й не знати про повний хід судового розгляду справи, де є фігурантом. До прикладу, Вас зупинили і повідомили, що Ваше авто заарештоване за судовим рішенням. Таке може статися, якщо справа стосується кредитних зобов’язань. А Ви про позов навіть і здогадуватись не могли.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Виселення і припинення реєстрації за місцем проживання.

 

 

Без прописки: якими послугами ви не зможете користуватись?