Інтерпол – це найбільша в світі поліцейська організація (192 країни). Це не міжнародна поліція, скоріш міжнародний орган, що допомагає правоохоронцям різних країн співпрацювати. Створюється база даних Інтерполу та канали зв’язку. Штаб квартиру розташували в Ліоні, що у Франції. Одним із головних завдань – міжнародний розшук людей. Як до Інтерполу надходять дані про розшукуваних осіб, що таке “червоні повідомлення”, як дізнатись, що Ви є в базі – далі в статті.

База даних Інтерполу. “Червоні повідомлення” та розсилки

Насамперед, слід зазначити, що передає інформацію базі даних Інтерполу Національні центральні бюро Інтерполу. За постановою Кабміну № 220 в Україні центральним є Нацполіція.

Червоні повідомлення (Red notices) – це електронні сповіщення, що розміщує Інтерпол у відповідь на запит Національного центрального бюро країни-учасниці. Саме ж повідомлення зберігається в базі даних, а бачити його можуть поліцейські органи, міграційні служби у всьому світі. “Червоне повідомлення” передбачає встановлення місцезнаходження людини, яку розшукують, а також арешт чи обмеження.

За допомогою такого повідомлення, правоохоронні органи однієї країни можуть дізнатись про розшукувану особу в іншій. У “Червоному повідомленні” розміщені така інформація, як ім’я, дата народження, національність, фотографія. Разом з тим причина обвинувачення та розшуку.

Відносно розсилок (Diffusions), то тут є відмінність із “червоними повідомленнями”. Проте лише в тому, що інформацію розміщує не Інтерпол на запит країни, де розшукують особу, а сама зацікавлена країна та самостійно за допомогою каналів Інтерполу. Для людини ж може стати великим сюрпризом, що її розшукують. Наприклад, коли перетинатиме певний кордон.

База даних Інтерполу. Чи є Ви в ній?

Дізнатись про це можна трьома способами.

Найпростішим є – звернення до Інтерполу. На офіційному сайті Ви можете заповнити форму, ввести свої дані. Проте на сайті в “Червоних повідомленнях” можуть міститись не всі. А повною інформацією володіють лише правоохоронці.

Стосовно розсилок, то ніколи не відображаються на сайті Інтерполу.

Наступний спосіб – звернутись до поліцейських. Але і тут не все так просто. Копи мають право не давати відповіді на звернення (запити), хіба що неофіційно.

Третій спосіб – Комісія з контролю файлів Інтерполу. Звернутися до неї можна, оформивши лист і дотримавшись спецвимог. Зокрема:

  • лист підписати оригінально (копію підпису не допускають);
  • лист потрібно писати офіційною робочою мовою Комісії (або арабською, англійською, французькою чи іспанською);
  • у листі слід вказати мету, чому надсилаєте запит;
  • до запиту потрібно додати копії офіційних документів щодо Вашої ідентифікації (повне ім’я, дата народження, фотографія й т.д);
  • потрібно заповнити та прикріпити форму доступної на сайті заявки.

Заяву можуть не прийняти, коли Комісія визнає такою, що не відповідає формальностям. Але впродовж місяця повинні направити підтвердження, що запит розглянуть. На розгляд може піти 4 місяці.

З вищеописаного видно, що є свої нюанси. Зокрема, звернення до бази даних Інтерполу можливе, проте інформацію можуть подати неповну. І якщо Вас немає в списку, це ще не означає, що Ви не розшукуєтесь.

Але коли Вам дійсно потрібно отримати відповідь, за допомогою можете звернутись до фахівців. Інформацію про консультування Ви можете знайти на сайті.

 

База даних Інтерполу: чи є ви в списку розшукуваних?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.