Настає той день, коли батьки починають задумуватись над таким питанням, як дитячий садок. Як влаштувати дитину напевно всі знають. Нині в інтернеті існує електронна черга. Для того, аби вступити в неї, необхідно зареєструватися, вказати номер свідоцтва про народження, дані дитини та, отримавши доступ до особистого кабінету, слідкувати за просуванням черги. Поряд з тим, є можливість обрати одразу 5 садочків. Не чекаючи, поки дійде Ваша черга, Ви йдете в усі заклади, аби особисто подивитися на умови. І ось, один садок Вам припав до душі. Непоганий ремонт, завідуюча привітна, вихователі молоді та й, кажуть, годують гарно дітей. Проходить час, а Ви ще досі 50-ті, хоча зареєструвалися ще, коли дитині було 2 місяці. Напевно, неправильний хід. Потрібно було це зробити, коли знаходилися в пологовому. Виглядає, як жарт. Однак це і є реальність. Ви ж дійшли до висновку, що необхідно оббивати двері завідуючої та за будь-що потрапити туди. Приходите один, два рази. На третій ця ж привітна жіночка каже, що заклад грошей не бере, нібито в них немає корупції. Однак є “батьківська допомога”. Скільки ж вона коштує, що за щомісячні побори на “комфортні умови” для дітей, що про це говорить закон – далі.

Наскільки батьківська допомога є добровільною?

В продовження вищеописаного, слід зазначити, що Вас насправді ніхто не змушує “допомагати” садку. У цьому випадку, Ви можете й пролетіти з місцем. Так, існує електронна черга, а змінити її не так просто. Поряд з тим, кажуть, що стало значно менше випадків з хабарями. АЛЕ. Часом бувають збої у системі… Навіть якщо Ваша черга дійшла та все відбувається чистим способом, з Вас все одно витягнуть “благодійний внесок”. Деякі називають це батьківською допомогою. До прикладу, зробити ремонт тисяч так на 7. І це лише одні батьки. Для деяких завдання може бути іншим. І так далі. В цю ж мить, завідуюча запевняє Вас, що ЦЕ необхідно для Ваших дітей. Так, з одного боку вона права. Тому ми на це і підписалися та благополучно влаштувалися. Все, нарешті від нас відчепляться – подумаєте Ви. Однак не все так просто.

Побори та подарунки

Настав час і для батьківського комітету. Група обирає голову, яка збиратиме кошти на потреби дітей. На практиці ж, і на персонал. Уявляєте, таким чином віддавати гроші краще, аніж заносити до кабінету завідуючої. У цьому випадку можна хоча б проконтролювати, на що вони витрачаються. Відповідно до ЗУ “Про благодійну діяльність і благодійні організації” Ви маєте право відмовитися від здачі коштів, а внесення їх має бути на добровільній основі. Картина поборів зазвичай виглядає наступним чином:

  • вступний благодійний внесок/батьківська допомога (гроші, ремонт, покупки – від 3 000);
  • фонд садка (припустимо, 500 грн на рік);
  • харчування (щомісяця в середньому 350 грн);
  • збір на групу (щомісяця по 100 грн);
  • лялькові театри, вистави (25-30 грн на місяць);
  • свята, подарунки дітям, персоналу (нині – це мінімум по 300 грн двом вихователям, няні, завідуючій, трохи менше вчителям фізкультури та музики).

Оцінюючи реальні ситуації, не варто передавати гроші, які збираються всередині групи, через вихователів. Чому? Тому що вони подивившись на це, вже ввечері підготують Вам список необхідностей. Наприклад, 2 електричних чайника, посуд, коврики тощо. І так нескінченно. Зрозумійте, навіть, якщо Ви замінили в групі всі коврики, тарілки, чашки, іграшки, миючі засоби – цього все одно завжди буде мало.

Ми ж, у свою чергу, мусимо здавати гроші. Навіть не через те, що нам навіяли думку про те, що ми стараємось для наших дітей, а у зв’язку з тим, що боїмося за свою дитину. Хоча б раз та ми себе запитували, а чи не зміниться відношення до малюка, якщо я почну сваритися з керівництвом чи батьківською головою.

Не обов’язково скандалити. Можна спробувати домовитися, висловити свою думку з приводу тієї чи іншої ситуації. Нерідко буває, коли в комітеті забувають про те, що не всі батьки мають однаковий бюджет.

Туалетний папір нам держава виділила!

Так, трохи смішно. Але водночас сумно. Це реальні слова, які промовила завідуюча дитячого садочка. Добре, хоч є чим попки витирати. А щодо інших речей – невже держава не виділяє?! Через пару хвилин розмови завідуюча розговорилася, повеселішала та зізналася, яка вона молодець. Вона змогла домогтися для закладу 150 тис. грн. Цікаво, куди ж вони пішли, якщо ремонт зробили батьки?!

Як висновок, Ви маєте законне право відмовитися від здавання грошей. Тому вирішувати лише Вам. Якщо ж боїтеся, що гроші, які збирає батьківський комітет, йдуть не туди куди треба, вимагайте звітність!

Коли ж ситуацію вирішити мирним способом неможливо, слід звернутися до Управління освіти. А також до правоохоронців.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Батьківська допомога: скільки реально коштує державний садок?
Tagged on: