В світі існує чимало мудрих висловів і цитат про гроші. Зокрема, “гроші — поганий господар, але дуже хороший слуга” (© Френсіс Бекон). “Багато людей не замислюються про гроші доти, поки ті не закінчуються”. “Мудра людина тримає гроші в голові, але не в серці”. Так, без грошей не прожити. Проте навчитись ними управляти, зробити так, щоб вони на вас працювали – це і є певно мудрість. Адже всім відомо, як багатство змінює людину, часто маніпулює, вводить в оману. Банківський депозит є простою та доступною для всіх формою збереження особистих заощаджень. Однак до цього питання слід віднестися серйозно. Насамперед, правильно обрати банк. Як правильно покласти гроші – далі в статті.

Банківський депозит. Як не втратити покладені гроші? 

Вибирати банк потрібно зважено та ретельно. Запитайте себе, чи зможете ви довіряти йому? При цьому згадайте, можливо є знайомі, що зможуть підказати з цього приводу. Проте в кожній фінустанові всеодно є ризик. Далі – поради експертів.

1.Різні банки

Щоб себе убезпечити, не варто довіряти одній фінансовій установі. Таким чином, слід обрати три різні банки. Це – державний (найнадійніший); іноземний; маленький банк із високими відсотками. Останній звісно не такий надійний, як перший, але є більш прибутковим. Сюди можна йти з сумою до 100 000 гривень.

2.В кожен банк не більше 150 тисяч гривень

Якщо банк збанкрутіє, то фондом гарантування відшкодують 200 тисяч гривень із відсотками. У разі вкладу в розмірі 200 тисяч і на депозит нарахують відсотки, вийде понад 200-тисячного ліміту. Проте з банкрутством відсотків не дадуть.

3.Декілька частин

Довіра до однієї фінустанови – не зовсім правильно. Навіть, якщо вихваляють найкращі друзі. Оскільки ризик банкрутства є в кожному банку. Зважаючи на це, варто розділити власні гроші на декілька частин. У разі невеликої суми (напр., 5-7 тис. грн), поділ не має сенсу. А от, якщо сума більша за 100 тисяч гривень, то є необхідністю заради свого спокою.

4.Різна валюта

Сформуйте валютний кошик: 40% у гривні, 30% у доларах і 30% у євро. У разі, якщо одна з валют просяде, інша зросте.

4.Дрібні банки

Нерідко ми можемо почути, що в малих банк найбільші ризики. До того ж, якщо високі відсоткові ставки. Так і є. Тому краще сюди вкласти 25-35% від своїх заощаджень. Решту покласти в консервативні банки. В такому разі вийде непоганий дохід від відсотків. А якщо банк збанкрутіє, то фонд поверне всі гроші.

5.Депозитна угода з додатками

Перед тим, як підписувати документи, слід уважно їх прочитати. Бо нерідко банки хитрують, наприклад, пишуть дрібним шрифтом приховані відсотки.

Банківський депозит. Перевірка з боку банків

Нацбанк України наказав банкам перевіряти своїх клієнтів. Тобто вимагати докази, що гроші зароблені чесним шляхом. Такий підхід ввели ще в травні минулого року. А операції на суму більше 150 тисяч гривень тягнуть за собою вимогу перевірити документи. Які – далі.

Ймовірні документи:

  • копія податкової декларації, де відмітився контрольний орган щодо отримання (для резидентів);
  • копія декларації для здачі в НАЗК (якщо держслужбовець);
  • податкова декларація про доходи (КОПІЯ), де є відмітка контрольного органу іноземної держави щодо отримання (якщо нерезидент);
  • інші документи, довідки. Наприклад, щодо зарплатні, продажу майна, отримання спадщини чи страховки; виграш у лотерею тощо.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Повернення депозитів через суд.

 

Банківський депозит: як правильно покласти гроші?