У 2018 році запланували внести зміни до внутрішньої документації МТСБУ. Вони ж дозволять будь-якому водієві з полісом ОСАГО скористатися опцією прямого врегулювання, незалежно від того, чи є його компанія членом угоди. Загалом, у цьогорічних планах внести зміни до закону «Про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності власників автотранспорту”. Це дозволить виплачувати відшкодування за боргами неплатоспроможних СК одразу після того, як почнуть справу банкрутства компанії. При цьому з’явиться можливість підвищити ліміти відповідальності. У нашій статті – автоцивілка онлайн, штрафи, та хто може не користуватись страховкою.

Обов’язкове страхування. Можливість купити автоцивілку онлайн

Поліси автоцивілки тепер можна оформити в електронному вигляді. Електронний страхполіс має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Роздруковувати не обов’язково. Фактично – це запис у базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро України. Його розпізнають за номером авто, полісу чи за ідентифікаційним номером машини. Запровадження цього нововведення убезпечить власників авто від шахраїв. Його не можна підробити чи загубити. Принаймні, так вважають експерти.

Послугу необхідно оформлювати через інтернет. На сайті страхових компаній слід заповнити форму, вказати інформацію про транспорт, внести особисті дані, термін страхування. Після того, як поліс оплатили, реєструють у базі. На електронку клієнта приходить документ – візуальна форма полісу.

Фахівці кажуть, що електронний поліс працює так само, як і е-квиток на потяг. Його можна роздрукувати на звичайному аркуші для того, щоб бути спокійним. У свою чергу, поліція матиме доступ до бази даних страхового бюро. Щодо вартості такого полюсу, то різниці з паперовим немає. Ціна залежить від регіону, де зареєстроване авто, особливостей його експлуатації, об’єму двигуна та терміну страхування.

Штраф за відсутність страховки

Обов’язкове автострахування в Україні регулює Закон України «Про ОСАЦВ» (№ 1961-VI від 01.07.2004 року) з 1 січня 2005 року.

Кожен водій має знати, що до переліку обов’язкових документів, які мають бути в дорозі входить страховка. Її ж називають автоцивілкою. Повна назва – обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСАГО).

У разі порушення ПДР або дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), водія без автоцивілки притягнуть до відповідальності. Він має сплатити штраф від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг). Тобто сума складе від 425 до 850 гривень. Цю норму прописали в статті 126 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).

Звісно, що штраф за відсутність поліса поєднають із оплатою завданих збитків, до яких призвів винуватець аварії.

Якщо коротко, то: 450 грн штраф за придбаний,Є але не пред’явлений поліс. 850 грн – за прострочений поліс і в разі вини у ДТП без страховки.

Хто може їздити без автоцивілки?

Від обов’язкового страхування звільняються учасники бойових дій. Відшкодування збитків від ДТП проводить Моторне транспортне страхове бюро України. МТСБУ – це єдине об’єднання страховиків, яке здійснює обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників при заподіяній шкоді третім особам. Це означає, що учасники бойових дій, які особисто знаходяться за кермом, автоматично застраховані державою.

Правові для цього підстави – доручення, наявність реєстраційного документа на транспорт. Якщо учасник бойових дій потрапив у ДТП, повинен евакуювати поранених (якщо потрібно), надати першу меддопомогу, пересвідчитися, що місце ДТП є безпечним для подальшого перебуванняДалі слід викликати поліцейських, аби скласти протокол. Копи, в свою чергу, перевіряють, чи водій тверезий, складають документ.

Винуватець протягом 3 днів повинен зателефонувати на “гарячу лінію” МТСБУ та надати документи фіксації ДТП. Після роз’яснення ситуації, працівники МТСБУ зв’язуються з учасниками ДТП, оцінюють збитки і оформлюють документи, необхідні для отримання регламентної виплати. У разі ж, якщо учасник бойових дій є потерпілим, а винуватець ДТП застрахований, то необхідно подати відповідні документи до страхової компанії винуватця ДТП. Остання здійснить усі належні виплати. Коли ж винуватець ДТП не має автоцивілки, учасникові бойових дій виплачує відшкодування МТСБУ.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Обов’язкове страхування: електронна автоцивілка та відповідальність водіїв