Автоцивілка: умови та правила страхування за договором

Автоцивілка (ОСЦПВ) повинна бути в кожного водія. Поряд із цим полісом є КАСКО, який можна купити в Україні. Він є обов’язковим лише для тих, хто купує авто в кредит. У нашій статті – умови страхування за договором ОСЦПВ.

Автоцивілка. Правила

Автоцивілка потрібна водієві в разі дорожньо-транспортної пригоди з його вини. Збитки внаслідок аварії сплачуватиме страхова компанія.

Стосовно ОСЦПВ, то передбачена лише автогромадянська відповідальність. Однак від сплати штрафу чи позбавлення прав не захищає. В таких випадках водієві доведеться постати перед законом. Щодо зіпсованого транспортного засобу, то свої гроші витрачати не доведеться. Так само працює правило і в зворотному випадку, коли автомобіль пошкодять Вам. Таким чином, витрати лядуть на плечі страховиків винуватця ДТП. Якщо в аварії винні обидві сторони, то збитки сплачують страхові компанії обох учасників. Отож зі страхуванням можна зберегти свої кошти.

Автоцивілка. Розмір виплат

Для отримання грошей при завданих збитках, необхідне проходження обов’язкового страхування ОСЦПВ.

При ДТП слід дотримуватись наступних правил:
  • не гаючи часу повідомити про аварію страховика;
  • представник на місці має розібратись у ситуації, хто винен;
  • при встановленій вині водія страховик оцінить збитки та відшкодує потерпілим.

Щоправда за умовами договору страхова сума є обмеженою. На ремонт авто виділяється до 100 тисяч гривень. На відшкодування здоров’ю й життю – до 200 тисяч гривень.

Розмір виплат залежить від самого автомобіля. Тобто чим старіший, тим менша сума. У разі, коли отриманих грошей не вистачає для того, щоб зробити ремонт, постраждалий власник авто має право на стягнення залишку з винного у ДТП. Така процедура відбувається в судовому порядку.

Європротокол. Що це?

За правилами автострахування при ДТП можна й не чекати на правоохоронців. Адже поліси ОСЦПВ видають із европротоколом, який водії заповнюють власноруч. Однак і тут є свої нюанси. Зокрема, це можливо зробити, якщо:
  • автоцивілки є в обох водіїв;
  • винуватець ДТП визнає свою провину;
  • в ДТП потрапило до двох ТЗ;
  • немає постраждалих, пошкоджене лише авто.
Звідси й можна починати оформлювати європротокол. При цьому звернутися до своєї страхової компанії.
Що стосується вартості поліса, то ціна в основному залежить від типу авто, об’єму двигуна, регіону, де воно зареєстровано.

Автоцивілка. Укладання договору онлайн

У 2018-му змінилася особливість укладання договорів ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності). Відповідно, автоцивілку можна оформити через Інтернет. Поліс в електронному вигляді діє так само, як і паперовий, адже миттєво реєструється в базі МТСБУ.
Не варто вестися на занадто дешеву автоцивілку, бо можна натрапити на підробку.
Розмір франшизи
Оформлюючи автостраховку, обговорюється розмір франшизи. Це є тією частиною збитку, що не відшкодовує страхова компанія. Наприклад, якщо під час ДТП завданих збитків на 3 тисячі гривень, а франшиза 1 тисяча, то водієві оплатять тільки 2000 гривень. Отож чим більшою є франшиза, тим дешевшим буде поліс.
Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.
Автоцивілка: умови та правила страхування за договором