У Верховній Раді підтримали законопроект №8296. У ньому йдеться про заборону аліментних боржників  продавати майно. До того ж, ввели автоматизовану систему з арешту їхніх коштів. “За” проголосували 230 нардепів (мінімально необхідні 226 голосів). Відповідно до закону, боржник, якого внесли до Єдиного реєстру не має права відчужувати майно. Особливо, коли мова йде про виконавчі провадження, де особа не платила аліменти понад 3 місяці. Крім того, Мін’юст визначає автоматизований арешт коштів, погодивши із Нацбанком України. Далі в статті – посилена відповідальність неплатників аліментів згідно нового законопроекту.

Аліменти. Як каратимуть неплатників?

У законі не забули прописати й про збільшення максимального штрафу – до 5,1 тисячі гривень. А тих, хто претендує заступити на пост у Кабмін, кандидатів у депутати, зобов’яжуть надати заяви щодо відсутності боргів із аліментів понад півроку.

Підтримали й законопроект № 8295 “Про внесення змін до статті 165 та 166 Податкового кодексу України”. Відповідно до нього, скасують оподаткування аліментів від нерезидентів. 235 народних депутатів проголосували “за”.

Раніше вже повідомлялось про нові види покарань для неплатників аліментів. Однак у Міністерстві юстиції планують збільшити розмір виплат. А також ввести кримінальну відповідальність для ухилянтів від суспільно-корисної праці. Зокрема, боржників забезпечуватимуть роботою, а зароблені гроші йтимуть на погашення аліментних боргів. Крім того, для добросовісних батьків передбачені деякі податкові пільги.

Нагадаємо й про правила виїзду дитини за кордон. Законопроект №7277 щодо посиленої відповідальності для неплатників аліментів дозволив багатьом матерям зітхнути з полегшенням. Адже тепер в одного з батьків є право тимчасово вивезти дитину за кордон без дозволу того, хто заборгував аліменти.

Проте, щоб це зробити, необхідна довідка, що підтверджує заборгованість на понад 6 місяців. Документ видає орган держвиконавчої служби протягом 10 днів. А строк дії – 1 місяць. Слід знати, що права боржника відновлюються, як тільки він розплатиться.

Якщо ж один із колишнього подружжя не дозволяє вивозити дитину, то такий дозвіл можна отримати за допомогою судового рішення.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Отримання дозволу на виїзд дітей за кордон.

 

 

Аліменти: новий закон про посилену відповідальність для неплатників