Купувати улюблену харчову продукцію стане складніше. У Верховній Раді прийняли закон, який заборонить продавати не лише домашнє молоко, а й м’ясо. Під великою загрозою ж сало. Адже вже за декілька років може стати дефіцитним. Аграрна політика та її спрямування в новому законопроекті – далі.

Аграрна політика. Заборона за новим законопроектом

Комітетом Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин був підтриманий законопроект, що передбачає з 2020-го заборону продажу м’яса домашніх тварин. Іншими словами, селяни не зможуть продавати відповідні продукти, як раніше.

Питання стоїть гостро – безпека харчових продуктів. Особливо, що стосується м’яса свиней, птиці, кролів, нутрій. А також коров’ячого молока.

В українців зникне право на забій домашніх тварин на своїх подвір’ях. Робити буде дозволено лише на бойнях і зі спеціальним дозволом.

За словами експертів, таку заборону пов’язують із виконанням євроінтеграційного закону щодо безпеки продуктів харчування.

Передбачена відповідальність виробника за свою продукцію. Простежити, як виготовлялась – не складно. А відповідний закон прийняли ще кілька років тому. Однак весь час відкладався у зв’язку з нечіткою позицією держави. До прикладу, досі немає правил на рахунок облаштувань тієї чи іншої бійні.

Аграрна політика. Як сприйняли фермери?

У свою чергу фермери впевнені, що політики працюють проти народу. Їх же самих прагнуть позбавити доходу.

Піднімуться і ціни на м’ясо. Це не дивно, бо за новими правилами доведеться везти на облаштовані бійні. На місці заплатитии за власну тварину, яку заб’ють. Крім того, при виконанні всіх вимог, неможливо буде купити на базарі ту ж саму курку, яку не напічкали антибіотиками. Зникне і справжнє свиняче сало.

За вимогами угоди про асоціацію з ЄС, з січня цього року в силу вступили нові норми. Відповідно до них, із 5-ти сортів молока лишили лише 3. Отож, підприємства не змогли закупляти молоко в селах і таким чином змогли купити лише у спеціальних фермерських господарствах.

Експерти нагадують, стосовно домашнього молока, то українці залежать на 50-70%. Щодо м’яса – у перспективі імпорт з інших країн. Наприклад, яловичина з Аргентини, свинина – з Польщі. Проблеми можуть бути з салом. Адже може стати в обмеженій кількості у зв’язку з тим, що більша частина виробляється в домашніх умовах.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

Аграрна політика: прийняли закон про заборону деяких продуктів