Абонплата за комуналку передбачена вже з наступного року! Про це зазначено у прийнятому законі “Про житлово-комунальні послуги”. Мова йде про опалення, за яке доведеться платити цілий рік. А також про воду, за яку приходитимуть рахунки навіть, якщо нею не користуєшся. На даний момент Мінрегіонбуд зробив публікацію проекту постанови, яка визначить розміри платежів. Чому таке рішення? Скільки заплатимо? Куди підуть гроші? Про все це – далі.
Абонплата за комуналку. Скільки доведеться платити?
З 2019 року вводять абонплату на тепло, гарячу та холодну воду. Додатково доведеться платити через те, що компанія-постачальник стягує плату. До того ж, навіть за ті послуги, якими не користуєтесь. У Кабміні вже розробили законопроект, що обмежує максимальний розмір абонплати. Її ж прив’язали до мінімальної зарплатні на момент оплати.
Формула розрахунку виглядає так: мінімальна заробітна плата × 2,58 × коефіцієнт витрати. Для опалення і гарячої води коефіцієнтом є 0,004, для холодної води – 0,0035. А на вивезення сміття – 0,0015.
Таким чином, абонентська плата на гарячу воду та тепло може скласти 38,4 гривень на місяць. На холодну воду – 33,6 гривень. А на вивезення сміття – 14,4 гривень. В сумі це 90 грн/місяць. А зі збільшенням мінімалки зросте й абонплата. До прикладу, якщо мінімальна зарплатня 4200 грн, то за опалення й гарячу воду доведеться віддати 43,4 грн. За холодну воду – 37,9 грн, а за вивезення сміття – 16,2 грн. Тобто все разом уже близько 98 грн.
Абонплата за комуналку. І не лише вона
Доведеться платити й за лічильником. Виходячи з цього, платіжка буде складатись із постійної (абонплати) та змінної (обсяг того, скільки використали за показниками лічильника). Іншими словами, влітку опаленням не користуємось, а платити треба.
Про абонплату передбачено не лише у законі “Про житлово-комунальні послуги”, а й меморандумом з МВФ. За словами експертів, так звану абонплату ми й так сплачуємо, проте вона прив’язана до загальної платіжки, де вказані споживчі обсяги. А з наступного року платіж за розподіл буде фіксованим. Крім того, новий закон міг би працювати на зменшення основного тарифу. Проте сподіватись не варто. Адже нині дорожчають ремонтні роботи, енергоресурси, а також зростають зарплати. Відповідно, й вартість комунальних послуг. Крім того, кажуть, із абонентською платою з’явиться й конкуренція на цьому ринку.
У прийнятому законі “Про Житлово-комунальні послуги” йдеться про абонплати за воду та тепло. А в законі “Про комерційний облік газу – про абонентські плати на блакитне паливо. До того ж, у Нацкомісії розробили схему, що визначає ціни. Проте відповідне рішення заморозили.
Коли ж абонплату на воду, тепло прив’язали до мінімальної зарплатні, то стосовно газу це потужність лічильника. Все просто. З потужним лічильником більше витрачається блакитне паливо. Українці користуються, як правило, трьома видами лічильників – G4, G2,5, G1,6. Відносно абонплати в столиці, попередні розрахунки вказують на суму в 57 гривень.
Отже, закони приймають – ціни зростають! Інші нові проекти вказують саме на це. З наступного року планують не лише ввести абонплату, а й пеню за борги по комуналці; зобов’язання платити за будинковим лічильником на воду (тобто за сусіда). Зважаючи на це, так, конкуренція буде!
Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Захист інтересів боржників.